WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Prawie 95 procent absolwentów studiów II stopnia oraz 97 procent absolwentów pięcioletnich jednolitych studiów w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki.

Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych w Ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) w czerwcu 2019 roku. Badanie co roku opracowuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o dane udostępnione przez ZUS.

Tegoroczne badanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane zostało po raz czwartyi objęło absolwentów z 2017 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowując zestawienie, skorzystało z danych udostępnionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Główny Urząd Statystyczny.

Z systemu ELA jednoznacznie wynika, że 95 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA (kierunki: „administracja” oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne”) znajduje pracę po ukończeniu nauki (II miejsce na Podkarpaciu). W przypadku jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” jest to aż 97 procent, daje to naszym absolwentom miejsce w pierwszej dziesiątce wszystkich Polskich uczelni oraz najlepszy wynik na Podkarpaciu. Bardzo dobrze na rynku pracy radzą sobie także absolwenci studiów I stopnia (kierunków „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne), po których najczęściej kontynuuje się naukę. W tym przypadku po ukończeniu studiów pracę znajduje ponad 85 procent absolwentów WSPiA (najlepszy wynik na Podkarpaciu).

Ile zarabiają absolwenci WSPiA?
Na najwyższą pensję zaraz po studiach – w wysokości 2700 zł – mogą liczyć absolwenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA. Pod względem zarobków zaraz po studiach absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” otrzymują pensję w wysokości od  2650 zł do ponad 3300 zł, (I miejsce w regionie pod względem kierunku studiów). Ekonomiczne Losy Absolwentów pokazują także, że absolwenci studiów I i II stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA zaraz po ukończeniu nauki otrzymują od 2300 zł do 2800 zł (I miejsce w rejonie), a absolwenci studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” 2600 zł.

Z tegorocznego badania Ekonomicznych Losów Absolwenta wynika także, że asolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej po kierunku prawo, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne, na poszukiwaniu etatowej pracy spędzają niewiele powyżej miesiąca.

Czwarty już monitorowanie Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kolejny raz potwierdza wysoką jakość kształcenia na wszystkich kierunkach studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Potwierdza także, że tworzenie mniejszej ilości, ale mocnych kierunków daje efekty w postaci dobrze przygotowanych do wejścia na rynek pracy absolwentów. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od początku istnienia tworząc kierunek studiów, rozwija go tak, aby był mocny, z tradycjami oraz co najmniej z uprawnieniami magisterskimi.

Ekonomiczne Losy Absolwentów

ELA jest jedynym na świecie systemem, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi dane o ekonomicznych losach wszystkich absolwentów polskich szkół wyższych, żeby ustalić – ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy lub ilu wśród nich jest bezrobotnych. Zbiory danych pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Głównego Urzędu Statystycznego, a także z POL-onu. Automatyczna analiza dokonywana jest przy pomocy unikatowego w skali światowej oprogramowania.


Przeczytaj więcej informacji o studiach w WSPiA...

Nie zwlekaj, już dziś zarejestruj się w systemie e-rekrutacji WSPiA.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO