WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Wstęp

Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPiA, jako jedyne na Podkarpaciu, oferuje Ci studia I i II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Studia te pozwolą Ci połączyć wiedzę teoretyczną ze zdobywaniem umiejętności praktycznych. Do dyspozycji naszych studentów przeznaczyliśmy budynek „Collegium Securitatis”. Jego wyposażenie obejmuje m.in.: profesjonalne laboratorium kryminalistyczne, strzelnicę elektroniczną, pełnowymiarową halę sportową, dwie sale do uprawiania sportów walki, siłownię oraz laboratoria komputerowe. Zajęcia prowadzone są również na drugiej hali sportowej z profesjonalnym torem przeszkód (wyposażonym analogicznie do egzaminów sprawnościowych do służb mundurowych).

Studia I stopnia (licencjackie)

Studia pierwszego stopnia na kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne" prowadzone są w Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa. Trwają sześć semestrów. Kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata.

Studia II stopnia (magisterskie)

Studia II stopnia na kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne" trwają cztery semestry. Mają na celu przygotowanie wysoko kwalifikowanych specjalistów do służby i pracy w instytucjach publicznych i podmiotach komercyjnych realizujących zadania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w tym m.in. w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej, strażach gminnych, leśnych, rybackich, agencjach ochrony mienia i osób, agencjach detektywistycznych itp.

Bezpłatne specjalistyczne kwalifikacje – Bon Edukacji Dodatkowej

Studenci Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogą korzystać z pełnej oferty programu Bon Edukacji Dodatkowej (BED), w ramach którego mogą zdobywać dodatkową wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, potwierdzane w części oferty certyfikatami.

Sylwetka absolwenta

Koncepcja kształcenia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” oparta została o założenie, iż przyszły absolwent powinien w równym stopniu wykazywać się solidnymi podstawami teoretycznymi oraz praktycznymi umiejętnościami przydatnymi w przyszłym zawodzie.

Kadra naukowo-dydaktyczna - teoretycy i praktycy o bezpieczeństwie wewnętrznym

Wychodząc naprzeciw realnym wymogom pracy w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego, nasza Uczelnia daje studentom kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” unikatową szansę zdobywania wiedzy ...

Koła naukowe

W ramach Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa działają Koła naukowe...

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2018
Realizacja: SOLVEO