WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Bezpieczeństwo narodowe

Specjalność ta adresowana jest do osób, które swoją przyszłość wiążą z bezpieczeństwem państwa, zarówno w ujęciu lokalnym, państwowym, jak i międzynarodowym. Podczas studiów dowiesz się, w jaki sposób diagnozować, analizować i przeciwdziałać zagrożeniom, zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją geopolityczną państwo polskie tworzy nowe etaty związane z obsługą zadań z zakresu bezpieczeństwa narodowego. Specjalność „bezpieczeństwo narodowe” jest odpowiedzią na taką rosnącą potrzebę. Program studiów ma na celu przekazanie Ci wiedzy na temat m.in. bezpieczeństwa w kontekście politycznym, ekonomicznym, militarnym i kulturowym w wymiarze globalnym, regionalnym i państwowym. Uzyskasz praktyczne umiejętności działania w sytuacjach zagrożeń.

Będziesz m.in. potrafił zorganizować i koordynować akcję ratunkową w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego. Zostaniesz przygotowany również do podjęcia zatrudnienia w służbach, inspekcjach i strażach oraz jednostkach sektora prywatnego zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa. W programie studiów przewidziane są zajęcia z zakresu m.in. z: systemu bezpieczeństwa narodowego, aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, zachowania w sytuacjach kryzysowych, zarządzania kryzysowego, kompetencji służb, inspekcji i straży, międzynarodowego bezpieczeństwa militarnego oraz psychologii bezpieczeństwa.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO