WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Kolegium Prawa

Wstęp

Priorytetem realizacji kształcenia w Kolegium Prawa jest zapewnienie Ci przede wszystkim praktycznych umiejętności związanych ze stosowaniem prawa, przy jednoczesnym bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym.

Jednolite, pięcioletnie studia magisterskie

Studia magisterskie na kierunku „prawo” prowadzone są przez Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji w Rzeszowie. Trwają 10 semestrów. Kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa. Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia aplikacji sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, notarialnej, radcowskiej lub komorniczej oraz do zatrudnienia w zawodach i na stanowiskach, na których wymagane jest ukończenie studiów prawniczych.

Jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce!

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji utrzymała swoją pozycję lidera w kształceniu na kierunku Prawo. W opublikowanym w 2016 roku przez Dziennik Gazetę Prawną X „Rankingu Wydziałów Prawa” WSPiA zajęła pierwsze miejsce na Podkarpaciu i trzecie miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych. WSPiA już czwarty rok z rzędu zajmuje miejsce na podium w zestawieniu uczelni kształcących prawników na najwyższym poziomie.

Wysoka zdawalnośc egzaminów aplikacyjnych

Absolwenci WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na egzaminach aplikacyjnych. W 2014 roku zajęliśmy pierwsze miejsce w corocznym, przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, zestawieniu uczelni, których absolwenci zdali egzamin na wybraną aplikację. WSPiA znalazła się na najwyższym miejscu wśród uczelni, z których do egzaminów przystąpiło poniżej 300 zdających. Zestawienie obejmowało zdawalność egzaminów na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną.

Bezpłatne specjalistyczne kwalifikacje – Bon Edukacji Dodatkowej

W ramach Systemu Edukacji Dodatkowej uruchomiono dla zainteresowanych studentów tzw. ścieżkę aplikacyjną oraz studium kryminalistyki.

Kadra naukowo-dydaktyczna Kolegium Prawa

Atutem Kolegium Prawa WSPiA jest kadra naukowo-dydaktyczna. Tworzyliśmy ją z myślą o zapewnianiu Ci wysokiego poziomu kształcenia. Zasadą jest, że wykłady i seminaria prowadzą profesorowie.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2017
Realizacja: SOLVEO