WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Prawo - jednolite, pięcioletnie studia magisterskie

Studia magisterskie na kierunku „PRAWO” trwają 10 semestrów. Kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa.

Jako absolwent studiów jednolitych magisterskich na kierunku „PRAWO” będziesz bardzo dobrze przygotowany do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (a następnie sędziowskiej lub prokuratorskiej) lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej.

Służy temu m.in. ścieżka aplikacyjna, realizowana w ramach nowatorskiego programu Bonu Edukacji Dodatkowej. Podczas specjalistycznych, bezpłatnych zajęć prowadzonych pod okiem kadry naukowej WSPiA będziesz przygotowywał się do złożenia wybranego egzaminu aplikacyjnego. Podczas tych zajęć rozwiązywane będą kazusy, jak również systematyzowana (pod kątem wymogów egzaminacyjnych) będzie wiedza zdobyta przez Ciebie w trakcie studiów.

Jeżeli jednak wybierasz inną drogę kariery prawniczej możesz odbywać zajęcia w ramach ścieżki kształcenia ogólnego. Po jej ukończeniu będziesz mógł podjąć zatrudnienie w zawodach i na stanowiskach, na których wymagane jest ukończenie studiów prawniczych (ale nie jest wymagane zdanie egazminu na plikację). Po takich studiach będziesz mógł podjąc pracę m.in. w: Policji, Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, administracji publicznej (urzędy marszałkowskie, wojewódzkie, miejskie, gminne), obsłudze administracyjnej wymiaru sprawiedliwości i prokuratury. Będziesz mógł także prowadzić własną działalność gospodarczą np. w zakresie obsługi prawnej.

Nowością są również indywidualne ścieżki kształcenia o profilu:

Zajęcia na ścieżkach prowadzone będa od 8 semestru.

Naszym celem jest takie przygotowanie Ciebie, jako absolwenta „prawa”, abyś mógł zrealizować własne plany i aspiracje w zakresie kariery zawodowej.

Atutem Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa jest kadra naukowo-dydaktyczna prowadząca zajęcia na kierunku "prawo". Tworzyliśmy ją z myślą o zapewnianiu Ci wysokiego poziomu kształcenia.

Zaletą tych studiów jest zdobywanie wiedzy nie tylko „książkowej”, ale i praktycznej. Aby zapewnić Ci praktyczne możliwości zdobywania wiedzy prawniczej, jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziliśmy na kierunku „prawo” nowatorski system praktyk zawodowych (objęty patronatem Ministra Sprawiedliwości). Na system ten składają się nie tylko praktyki w wybranych instytucjach, np. sądach czy prokuraturach, ale także nowość w skali całego kraju – pracownie praktyczne prowadzone przez praktyków (sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników). Przygotowują one studenta do rozwiązywania konkretnych problemów z zakresu stosowania prawa.

Porównaj zatem ofertę WSPiA z ofertami innych uczelni!

 

Nie zwlekaj, już dziś zarejestruj się w systemie e-rekrutacji WSPiA!

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2018
Realizacja: SOLVEO