WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Prawno-ekonomiczne instrumenty zarządzania przedsiębiorstwem - specjalność dodatkowa

PRAWNO-EKONOMICZNE INSTRUMENTY ZARZĄDZANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM

Specjalność ta ma charakter interdyscyplinarny, wyrażający się w przekazaniu studentom kompleksowej wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, karnego, cywilnego, podatkowego i innych gałęzi prawa, a także ekonomii, zarządzania i finansów.

Pozwala na wykształcenie przyszłych menedżerów do profesjonalnego zarządzania małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami z wykorzystaniem elementarnej wiedzy prawniczej. Celem specjalności jest przygotowanie studentów do pracy na stanowiskach wymagających wiedzy prawno-ekonomicznej niezbędnej do pracy każdego menedżera, przedsiębiorcy czy uczestnika życia gospodarczego. Ponadto studenci dysponują podstawami teoretycznymi do samodzielnego podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, wykazując się w tym zakresie znajomością prawa i umiejętnością jego stosowania.

Po ukończeniu specjalności absolwenci będą wyróżniać  się prawno-ekonomicnym podejściem do zarządzania przedsiębiorstwami, rozumieć potrzeby przyszłych klientów na gruncie transakcyjnym, procesowym oraz budowania strategii. Ponadto, zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie analizy i oceny wzajemnych interakcji między czynnikami o charakterze prawnym, ekonomicznym i finansowym, które mają wpływ na sytuację przedsiębiorstwa i jego otoczenie regulacyjne. Absolwenci posiądą także umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy oraz organizowania i kierowania niewielkimi zespołami.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO