WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Zarządzanie przedsiębiorstwem - specjalność podstawowa

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM

Celem specjalności jest przekazanie studentom kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa oraz zarządzania wszystkimi jego zasobami zgodnie ze standardami światowymi.

Specjalność ta stworzona jest dla przyszłych praktyków biznesu. Semestralne bloki tematyczne obejmują funkcjonowanie przedsiębiorstwa, zarządzanie zasobem kapitałowym, ludzkim, operacyjnym, sprzedażą i marketingiem oraz rachunkowość i finanse. Podczas studiowania studenci budują i porządkują wiedzę i umiejętności z zakresu ważnych obszarów zarządzania oraz kształtują swoje kompetencje do sprawowania przyszłych ról menedżerskich. Otrzymują szereg narzędzi przydatnych  w praktyce zarządzania. Program kształcenia na specjalności pozwala studentom na zdobycie wszechstronnej wiedzy o prowadzeniu i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, o zachowaniach organizacyjnych tworzących indywidualne ścieżki rozwoju kariery menedżerskiej oraz umiejętności analizowania i zarządzania strategicznymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa, takimi jak: zasoby ludzkie, zasoby finansowe, struktura organizacyjna, cele działania i charakter właścicielski (rodzaj własności).

Absolwenci uzyskują gruntowną wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania różnymi aspektami działalności współczesnych przedsiębiorstw zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Posiadać będą przede wszystkim odpowiednie kompetencje umożliwiające podjęcie pracy na różnych szczeblach menedżerskich  w przedsiębiorstwach wszystkich sektorów gospodarki światowej, jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO