WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

 

 

UWAGA! REKRYTACJA ZAKOŃCZONA!

 

Czy chcesz się dowiedzieć, jak zabezpieczyć swoje dane w sieci? A może chcesz zdobyć poszukiwane na rynku pracy kompetencje?

Jeśli tak, zapisz się na kurs Cyberbezpieczeństwo!

W ciągu 60 godzin kursu:

  • zdobędziesz wiedzę, w jaki sposób działają urządzenia sieciowe w kontekście ich zabezpieczeń, w jaki sposób są chronione Twoje dane osobowe, na czym polega prawo do prywatności.
  • dowiesz się też czym współcześnie jest wojna cybernetyczna oraz walka informacyjna
  • poznasz zaawansowane teorie takie jak sterowanie społeczne, dezinformacja, manewrowanie społeczne, manipulacja ludźmi lub informacją, zarządzanie refleksyjne (sterowanie obrazami świata, człowieka itp.), prowadzenie wojny sieciowej.
  • poznasz zagrożenia związane ze współczesnymi formami szybkiego przekazu informacji (m.in. social media typu: Facebook, Instagram - manipulacji tym przekazem, wypaczania treści informacyjnych, a także tworzenia fałszywych komunikatów
  • dowiesz się jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z popularnych komunikatorów internetowych typu Messanger, Whatsup czy Signal.
  • Dowiesz się czym jest zjawisko tzw. bańki informacyjnej” (ang. filter bubble)
    i związanej z nim tendencji do radykalizacji poglądów i postaw.

 

 

Zdobyta podczas kursu wiedza jest przydatna w  ramach służby w specjalistycznych jednostkach formacji mundurowych np. policji czy agencji bezpieczeństwa wewnętrznego zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości, ale także w pracy w różnorodnych instytucjach np. banku, urzędzie, przedsiębiorstwie – wszędzie tam, gdzie używany jest komputer z dostępem do Internetu, wszędzie tam, gdzie należy dbać o bezpieczeństwo danych.

 

W ramach kursu realizowane będą następujące zajęcia:

Tematyka zajęć

Liczba godzin

Postęp teleinformatyczny i perspektywy rozwoju technologii komputerowych

10

Przestępczość komputerowa i inne zagrożenia bezpieczeństwa teleinformatycznego

10

Bezpieczeństwo systemów,  technologii komputerowych i informacji cyfrowych

10

Prawo internetowe i ochrona prawna zasobów teleinformatycznych

10

Informatyka śledcza - warsztaty

10

Polityka i system bezpieczeństwa informatycznego Polski

10

RAZEM

60

 

Zajęcia w formie warsztatowej będą prowadzić praktycy z różnorodnych dziedzin, związanych m.in. ze zwalczaniem cyberzagrożeń, nowoczesnych technologii i narzędzi informatycznych, a także z zakresu szerzej rozumianych globalnych zagrożeń płynących z wykorzystania cyberprzestrzeni jako miejsca popełniania przestępstw.

Kurs kończy się profesjonalnym certyfikatem, który będzie dla uczestników cennym nabytkiem w osobistym portfolio, jakie prezentowane jest potencjalnemu pracodawcy praktycznie w każdym sektorze: administracji, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, czy sektorze prywatnym.

 

Szczegółowy opis kursu w pliku do pobrania.

 

Pobierz i wypełnij deklarację uczestnictwa i oświadczenie. Następnie prześlij ich skan na adres ced@wspia.eu

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia są realizowane jako studium o wartości 100 punktów BED.

 

System Edukacji Dodatkowej BED to nowatorskie rozwiązanie po­zwa­lające na rozwijanie zaintereso­wań i umiejętności studentów. W ramach BED każdy student (począwszy od II roku studiów I stopnia
i I roku studiów II stopnia), studiujący w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej otrzymuje bezpłatny bon o wartości 120 punktów. Tymi punktami pokrywa uczestnictwo w dodatkowych, wybranych przez siebie zajęciach umożliwiających uzyskanie dodatkowych specjalistycznych kwalifikacji.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO