WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Studenci WSPiA przypomną Konstytucje marcową

22.04.2021
Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza, wolności i prawa obywatela oraz wpływ konstytucji marcowej na treść i praktykę stosowania Konstytucji z 1997 r. – to tylko przykłady tematów, które poruszone zostaną podczas najbliższej studenckiej konferencji naukowej w WSPiA. Tematem spotkania organizowanego przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego i Praw Człowieka będzie „100-lecie uchwalenia konstytucji marcowej”.

Masz problem z Teamsem skorzystaj z pomocy technicznej

20.04.2021
Masz problem z logowaniem się do aplikacji, potrzebujesz zmienić dane osobowe, nie masz przypisanego zespołu lub nie widzisz zajęć w kalendarzu MS Teams? Skorzystaj z uczelnianej pomocy technicznej dedykowanej platformom do edukacji zdalnej wykorzystywanych w WSPiA. Jeśli macie jakiś problem z udziałem w zajęciach zgłaszajcie się do naszego help desku.

Zmarł prof. Wiesław Skrzydło, wybitny polski konstytucjonalista, współtwórca rzeszowskiego ośrodka uniwersyteckiego

12.04.2021
Z ogromną przykrością i żalem przyjęliśmy informację o śmierci prof. zw. dr. hab. Wiesława Skrzydły. Wybitny konstytucjonalista, autor ponad 250 książek, monografii, podręczników i artykułów. Były Rektor UMCS. Wieloletni przyjaciel i wykładowca WSPiA. Silnie związany z rzeszowskim środowiskiem akademickim. Twórca filii UMCS w Rzeszowie, która zapoczątkowała tradycję uniwersytecką w tym mieście. Wspierający rozwój naukowy i dydaktyczny WSPiA.

Kształcenie praktyczne w czasie pandemii

08.04.2021
Pięć ściśle połączonych ze sobą ścieżek przygotowujących od strony praktycznej do wykonywania przyszłego zawodu to główne zalety „Drogi Kształcenia Praktycznego”. Jest to jeden z ważniejszych elementów realizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą od wielu lat autorskiej koncepcji nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów”. Rozwiązani wprowadzone w WSPiA sprawdziły się również w czasie pandemii.

Stawiamy na rozwój – nowe funkcje systemu SBS i Edukatora

31.03.2021
Nowatorski „System Kształcenia Studentów” składający się z czterech powiązanych ze sobą segmentów to nowoczesne rozwiązania, które WSPiA realizuje z powodzeniem od blisko pięciu lat. Są to propozycje, które dają studentowi gwarancję jakości i efektywności nauczania. Segmenty takie jak SBS, czy EDUKATOR docenianie są nie tylko przez studentów i kandydatów na studia, ale także instytucje zewnętrzne takie jak NCBiR.

Kolejna odsłona „Rozmów o wojnie”

30.03.2021
Wywiady z ciekawymi osobami m.in. wysokimi rangą wojskowymi, specjalistami od teorii wojennych, którzy odnoszą się do treści wykładów oraz bieżącej rzeczywistości to główna tematyka podcastów przygotowywanych przez Bartłomieja Sienkiewicza. W najnowszym odcinku wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej rozmawia z generał broni Waldemarem Skrzypczakiem, b. dowódcą wojsk lądowych, b wiceministrem Obrony Narodowej.

Wykładowca WSPiA w Kongregacji Nauki Wiary Kurii Rzymskiej

29.03.2021
Ksiądz dr Marek Story, wieloletni wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie rozpoczął pracę w Kongregacji Nauki Wiary Kurii Rzymskiej. Jest to jedna z najważniejszych instytucji prawa kościelnego w służbie Ojca Świętego. Pomimo nowej niezwykle ważnej misji ks. dr Marek Story nadal pozostaje wykładowcą Uczelni, na razie prowadząc wykłady zdalnie z Watykanu.

„25 lat WSPiA – historia”, ważne wydarzenia naukowe

26.03.2021
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa obchodzi Jubileusz 25-lecia działalności. Najstarsza niepubliczna Uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej powstała w 1995 r. Od samego początku bardzo mocno stawiała nie tylko na edukację studentów, ale także na rozwijanie mocnego ośrodka naukowego zajmującego się najważniejszymi dziedzinami prawa. W nowym cyklu „25 lat WSPiA – historia” przypominamy te wydarzenia, które były najbardziej znaczące dla ogólnopolskiego środowiska akademickiego.

Kolejny semestr zdalny z pomocą Edukatora studenta WSPiA

24.03.2021
19 tys. plików o łącznej wadze 5 GB to średnia objętość materiałów do nauki poszczególnych przedmiotów zamieszczana co semestr w EDUKATORZE studenta WSPiA. Tak samo jest w rozpoczętym semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. Studenci otrzymali podstawowe informacje m.in. o przedmiotach, tematyce i harmonogramie zajęć oraz formach zaliczenia. Na bieżąco mają także zamieszczane rozmaite materiały dydaktyczno–edukacyjne do samodzielnej nauki.

Galicyjskie Seminarium Postępowania Administracyjnego

24.03.2021
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od wielu lat regularnie organizuje konferencje naukowe dotyczące różnych zagadnień prawa administracyjnego. Jednym z wydarzeń budzących duże zainteresowanie ogólnopolskiego środowiska naukowego jest cykl Galicyjskich Seminariów Postępowania Administracyjnego. Przypominamy je w ramach cyklu „25 lat WSPiA – historia”. Do tej pory odbyły się dwa spotkania. Niestety kolejna konferencja z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na inny termin.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO