WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Sprawdź jakości powietrza w Rzeszowie

19.01.2021
Zajęcia w formie zdalnej powodują, że większość dnia spędzamy w naszych domach i przed komputerami. Po całym dniu zajęć warto jednak odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli planujesz spacer w zimowej aurze, sprawdź wcześniej jakość powietrza w Rzeszowie. Pozwala na to specjalny czujnik zamontowany w kampusie WSPiA.

Noworoczna premia stypendialna dla studentów WSPiA

15.01.2021
2300 zł to kwota największego wyrównania stypendium po podwyżce stawek stypendialnych. Studenci WSPiA otrzymali je tuż przed Nowym Rokiem. Wypłata to efekt podwyższenia o 200 zł stawek świadczeń pomocy materialnej. Pieniądze na ten cel pochodziły z dodatkowej dotacji z budżetu państwa przyznanej WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Uwaga! Zmiany w działaniu studenckiej poczty

14.01.2021
Za nami pierwsza część okresu przejściowego po wprowadzeniu nowej poczty studenckiej, uruchomionej pod koniec 2020 r. Dlatego od czwartku 14 stycznia 2021 r. wyłączona została możliwość wysyłania wiadomości za pośrednictwem starej poczty. Od teraz studenci mogą kontaktować się z wykładowcami i pracownikami WSPiA korzystając tylko i wyłącznie z nowej poczty studenckiej.

Wykładowca WSPiA gościem Polskiego Radia Rzeszów

12.01.2021
Dr Lech Żukowski, psycholog i prawnik z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej to kolejny wykładowca Uczelni, który w ostatnim czasie gościł na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Rozmowa w porannej audycji „Kalejdoskop” dotyczyła pozytywnego myślenia w nowym 2021 roku.

Srebrna WSPiA

30.12.2020
29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.

Nowa studencka poczta na Nowy Rok

21.12.2020
Uwaga studenci WSPiA mamy dla was świąteczno-noworoczny prezent techniczny! W poniedziałek 21 grudnia 2020 r. uruchomiony został dostęp do całkiem nowej poczty studenckiej. Dzięki pełnej integracji naszych systemów z pakietem Office 365 od teraz możecie korzystać z poczty za pośrednictwem Outlooka w chmurze. Co bardzo ważne - nadal macie także dostęp do swoich starych skrzynek pocztowych.

Ruszają przygotowania do kolejnej edycji „Legii Akademickiej”

16.12.2020
Jesteś zainteresowany wojskowym szkoleniem teoretycznym i praktycznym przygotowujący do służby wojskowej? Mamy dla ciebie ciekawą propozycję. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpoczyna przygotowania do uruchomienia kolejnej edycji „Legii Akademickiej”. Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach, wyślij swoje zgłoszenie!

Inauguracja X edycji Seminarium Doktoranckiego w WSPiA

14.12.2020
Spotkanie z prof. Jerzym Posłusznym, rektorem WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz wykład prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego tak rozpoczęła się X jubileuszowa edycja Seminarium Doktoranckiego w WSPiA. Nowi Doktoranci przez trzy lata będą pracować pod okiem nad przygotowaniem Rozprawy Doktorskiej. Seminarium pierwszy raz uruchomione zostało w 2011 r. WSPiA jest pierwszą Uczelnią w regionie, która uzyskała uprawnienia do nadawana stopnia naukowego w dziedzinie prawo.

Wykładowca WSPiA gościem dnia Radia VIA

11.12.2020
Czym jest Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, jak prawa człowieka funkcjonują na przestrzeni ostatnich lat i czy nadal mają taki sam charakter jak kiedyś? Na takie pytania starała się odpowiedzieć Dr Marta Pietras-Eichberger, ekspert ds. prawa międzynarodowego, prodziekan Kolegium Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Wykładowca WSPiA było gościem dnia porannej audycji Radia Via z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Weź udział w maratonie pisania listów w WSPiA

10.12.2020
Jak co roku 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji zachęcamy do udziału w kolejnym Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego i Praw Człowieka. W tym roku ze względu na obecną sytuację wspomagamy więźniów sumienia w formie on-line.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO