WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

SBS – nowatorski System Sprawdzania Wiedzy w WSPiA

27.03.2017
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w miejsce tradycyjnego zdawania egzaminów wprowadza nowatorski System Sprawdzania Wiedzy, czyli „EDR-SBS” (Edukator – Step-By-Step). Jego główne założenia to zbieranie przez studenta punktów za systematyczne zaliczanie przedmiotów podzielonych na tematy. „EDR-SBS” to część realizowanego przez Uczelnię programu Nowy Wymiar Studiowania. Jego prezentacja odbyła się w piątek 24 marca 2017 r.

Poznaj uczestników finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

22.03.2017
30 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Są to osoby, które najlepiej poraziły sobie w II Etapie, zdobywając najwięcej punktów z testu jednokrotnego wyboru oraz za odpowiedzi na pytania problemowe. Finał odbędzie się w środę 19 kwietnia 2017 r. w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Powitanie wiosny 2017 w WSPiA

21.03.2017
Korowód studentów, topienie Marzanny oraz zawody sportowe o Puchar Rektora - tak wyglądał pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. 21 marca 2017 r. kilka minut po godzinie 12:00 Samorząd Studencki oraz studenci WSPiA przy fontannie w patio Uczelni pożegnali kolejną zimę.

WSPiA współorganizatorem Boss Festiwal w Rzeszowie

21.03.2017
Trzy dni szkoleń, wykładów i warsztatów, dziesięciu prelegentów – specjalistów z zakresu marketingu oraz kilkuset uczestników. Tak zapowiada się Boss Festiwal, który w najbliższą środę 22 marca rozpocznie się w Rzeszowie. W tym roku współorganizatorek przedsięwzięcia została Klinika Przedsiębiorczości działająca przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Samorząd Studencki WSPiA na Forum Uczelni Niepublicznych

20.03.2017
Problemy samorządów studenckich w uczelniach niepublicznych, sposoby ich rozwiązywania oraz wyzwania stojące przed studentami w najbliższych latach były głównymi tematami VI Forum Uczelni Niepublicznych. Zjazd Przewodniczących Samorządów Studenckich niepublicznych szkół wyższych tym razem odbył się w Krakowie. Wśród przedstawicieli 40. Uczelni z całej Polski byli również studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

WSPiA odwiedzi buddyjski duchowny

17.03.2017
W najbliższą sobotę 18 marca 2017 r. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza na wyjątkowy wykład otwarty w ramach spotkań z wysokim autorytetami buddyjskimi. Tym razem ze studentami spotka się Lama Gursam, buddyjski duchowny na co dzień mieszkającym w USA. Wykład rozpocznie się o godzinie 11:00 w Sali 23. Zapraszamy!

Wyniki II Dyktanda Rzeszowskiego

17.03.2017
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa już po raz drugi zorganizowała sprawdzian wiedzy z ortografii i interpunkcji. W tym roku w II Dyktandzie Rzeszowskim, które odbyło się w czwartek 9 marca 2017 r., wzięło udział ponad 100 osób m.in. studentów, dziennikarzy oraz mieszkańców Rzeszowa. Poniżej prezentujemy osoby, które najlepiej poradziły sobie z tekstem pt. „Pisarza pamięci quasi-rapsod”.

„Laboratorium Młodego Naukowca” w WSPiA

15.03.2017
Prawie 230 uczniów szkół podstawowych z Rzeszowa wzięło udział w inauguracji „Laboratorium Młodego Naukowca” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Podczas zajęć rozpoczynających nowy projekt realizowany przez Uczelnię dzieci mogły zobaczyć pokazy sprzętu oraz sprawności Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz Policji. „Laboratorium Młodego Naukowca” to nowy projekt WSPiA, który zwyciężył w konkursie Uniwersytet Młodego Odkrywcy ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

IV Podkarpackie Forum Myśli o Bezpieczeństwie w WSPiA

14.03.2017
Przestępczość gospodarcza i cyberzagrożenia to główne tematy, które poruszone zostaną podczas rozpoczynającego się w środę 15 marca 2017 r. Podkarpackiego Forum Myśli o Bezpieczeństwie. Międzynarodowa dyskusja, w której uczestniczyć będzie kilkudziesięciu naukowców, policjantów, urzędników oraz ekspertów z zakresu bezpieczeństwa odbędzie się w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Gościem specjalnym Forum będzie nadinsp. Adam Rapacki, b. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i b. I Z-ca Komendanta Głównego Policji.

Postaw na siebie. Postaw na swój biznes – Praktyczny poniedziałek w WSPiA

10.03.2017
Spotkanie z ciekawym człowiekiem, konkurs „Mistrz Kryminalistyki”, seminaria naukowe, spotkania Kół Naukowych oraz zajęcia sportowe. To program przygotowany przez Dział Kształcenia Praktycznego WSPiA na kolejny Praktyczny Poniedziałek. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich studentów. Początek 13 marca 2017 r. o godzinie 10:00.

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2017
Realizacja: SOLVEO