WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Przyjdź na Debatę Kół Naukowych

19.02.2018
Czy rozwój przemysłu jest ważniejszy niż rozwój kultury oraz czy wszystkie Polskie państwowe spółki kolejowe powinny zostać sprywatyzowane – to tematy kolejnych Debaty Kół Naukowych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Tym razem na argumenty walczyć będą przedstawiciele aż czterech organizacji studenckich. Debaty odbędą się w najbliższą środę 21 lutego 2018 r. o godzinie 11:00 w klubie studenckim „Zemsta Docenta”.

Jak kreować swój wizerunek – warsztaty w WSPiA

19.02.2018
Tworzenie plakatów z reklamą własnej osoby – to główny temat II części warsztatów z autoprezentacji dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Szkolenie organizuje działający w Uczelni Klub Rozwoju Osobistego. Warsztaty, które odbędą się w najbliższą środę 21 lutego 2018 r. o godzinie 17:00, poprowadzi wykładowca WSPiA dr Lech Żukowski.

WSPiA kolejny raz najlepsza wśród niepublicznych uczelni prawniczych

16.02.2018
50 procent spośród absolwentów „prawa” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. Analizę wyników egzaminów wstępnych na aplikacje przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ostatnie dni na zaliczenie tematów w systemie „EDR-SBS”

16.02.2018
Do niedzieli: 18 lutego (studia stacjonarne) i 25 lutego (studia niestacjonarne) studenci WSPiA mają czas na zaliczenie tematów w ramach systemu „EDR-SBS”. W kolejnych dniach rozpocznie się „tura poprawkowa” dla osób, które nie uzbierali minimum punktów wymaganych do zaliczenia przedmiotu oraz - co bardzo ważne – dla studentów chcących poprawić swoją ocenę.

W WSPiA rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

16.02.2018
Zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. To główne założenia rozpoczynającego się w WSPiA Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Od poniedziałku 19 lutego do piątku 23 lutego 2018 r. zorganizowana zostanie m.in. konferencja naukowa na temat „Pokrzywdzony i jego prawa w procesie karnym”. Będzie można także skorzystać z dodatkowych dyżurów w Klinice Prawa WSPiA.

Studenci WSPiA skorzystają z płatnych staży zawodowych

14.02.2018
Prawie 2,5 mln zł to wartość projektów unijnych, dzięki którym studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć w dobrze płatnych stażach zawodowych. Z propozycji skorzystają studenci ostatnich lat wszystkich kierunków studiów. Projekty realizowane będą aż do 2020 r. Są to kolejne pieniądze Unijne, które WSPiA pozyskała na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji swoich studentów.

Coraz większe znaczenie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

13.02.2018
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przez kolejne trzy lata będzie przyjmował na studia poza postępowaniem kwalifikacyjnym laureatów i finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Jest to kolejny Uniwersytet, który zdecydował się na wyróżnienie uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w Olimpiadzie. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2018

09.02.2018
Cztery dni ciekawych spotkań, rozmów i prezentacji oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. To wszystko czeka na tegorocznych maturzystów podczas zbliżających się Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2018. Od wtorku 13 do piątku 16 lutego szukaj naszej ekipy rekrutacyjnej w czterech miastach regionu: Jaśle, Brzozowie, Sanoku oraz Krośnie.

Zapraszamy na III Dyktando Rzeszowskie

08.02.2018
100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę będzie głównym tematem tegorocznego Dyktanda Rzeszowskiego. Sprawdzian wiedzy z ortografii i interpunkcji przygotowuje po raz trzeci WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Dyktando organizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy zapraszamy do zgłaszania udziału w Dyktandzie.

Wykładowca WSPiA członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych

06.02.2018
Mgr Arkadiusz Szajna, zastępca Dziekana–Dyrektora Kolegium Prawa i Bezpieczeństwa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. Będzie odpowiadał m.in. za koordynację i organizację różnych działań Towarzystwa. Arkadiusz Szajna jest jedynym na Podkarpaciu i jednym z pierwszych w Polsce ekspertów z zakresu badań poligraficznych certyfikowanym przez PTBP.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2018
Realizacja: SOLVEO