WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Licealiści będą poznawać zasady prawa i bezpieczeństwa

24.11.2017
Ochrona praw człowieka, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, status prawny i odpowiedzialność za przestępstwa oraz zajęcia praktyczne m.in. symulowane oględziny miejsca zdarzenia i rozprawy sądowe. To propozycje przygotowane dla słuchaczy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia od trzech lat prowadzona jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Przemoc wobec kobiet tematem dyskusji studentów WSPiA

24.11.2017
Formy, przyczyny i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet to główne tematy najbliższej dyskusji organizowanej przez studentów działających w Klinice Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Dyskusja odbędzie się w najbliższy poniedziałek 27 listopada 2017 r. w klubie studenckim „Zemsta Docenta”.

Co może powiedzieć nam twarz człowieka

23.11.2017
"Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" to tytuł studenckiej konferencji naukowej organizowanej przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Podczas dyskusji przedstawiciele Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii zaprezentują różne narzędzia badawcze pozwalające na podstawie cech twarzy i głowy ustalić tożsamość badanego ciała.

Nowe godziny pracy Kliniki Prawa WSPiA

22.11.2017
Studenckie Biuro Porad Prawnych „Klinika Prawa” działająca w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej od 20 listopada 2017 r. zmienia godziny pracy. Jest to odpowiedź na liczne sugestie osób chcących skorzystać z pomocy prawnej świadczonej przez studentów „prawa”. Teraz studenci będą dyżurować codziennie od godziny 11:00 do godziny 18:00.

Rusza Wielka Zbiórka Świąteczna w WSPiA

20.11.2017
Słodycze, zabawki, kosmetyki, środki higieniczne i inne potrzebne materiały oraz drobne kwoty wrzucone do specjalnej skarbonki. Na taką pomoc liczy Samorząd Studencki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, który jak co roku organizuje „Wielką Zbiórkę Świąteczną”. Wszystkie zebrane przedmioty oraz pieniądze wspomogą podopiecznych Fundacji „Podkarpackie Hospicjum dla dzieci”.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami – studencka dyskusja w WSPiA

19.11.2017
„Znęcanie się nad zwierzętami” – świadomość społeczna i wymiar kary – to temat Panelu dyskusyjnego dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Panel organizowany przez Koło Naukowe Karnistów „LEX” odbędzie się w najbliższy czwartek 23 listopada 2017 r. Do udziału w dyskusji zapraszamy wszystkich studentów WSPiA.

Czym są Prawa Człowieka, czyli Festiwal Watch Docs w WSPiA

17.11.2017
Blisko 3000 osób głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz mieszkańców Rzeszowa wzięło udział w 11. edycja Festiwal WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Przez cztery dni od 16 do 19 listopada 2017 r. w czterech różnych miejscach Rzeszowa mogli zobaczyć 30 projekcji filmowych dotyczących łamania praw człowieka na całym świecie. Impreza zorganizowana została przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Znamy zwycięzców Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka

17.11.2017
Kacper Kurc, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli zwyciężył w zorganizowanym przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą Konkursie Wiedzy o Prawach Człowieka. Konkurs był jednym z elementów Ogólnopolskiego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Zwycięzca w drodze po nagrodę pokonał ponad 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i Tyczyna.

Tak studenci WSPiA bawili się podczas Otrzęsin pierwszaków

16.11.2017
„My koty łaciate przysięgamy na mamę i tatę …” to słowa przysięgi, która rozpoczęła jedną z największych imprez w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W środę 15 listopada ponad 700 studentów Uczelni bawiło się podczas tradycyjnych Otrzęsin pierwszaków. Specjalnie dla nich na scenie rzeszowskiego klubu „Bajka Disco Club” wystąpiły zespoły „Weekend” oraz „Łobuzy”.

Zostań twarzą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

16.11.2017
Uwaga studenci i studentki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej! Rusza casting na „Nowe Twarze” naszej Uczelni. Jeśli uważasz, że to właśnie Ty powinieneś pojawić się na plakatach WSPiA, zgłoś się już dziś. W castingu mogą uczestniczyć zarówno studenci studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2017
Realizacja: SOLVEO