WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Absolwenci WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy

15.07.2020
Zastanawiasz się, czy po studiach w WSPiA znajdziesz dobrze płatną pracę? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym badaniu Ekonomicznych Losów Absolwentów przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynika z niego, że ponad 97 proc. absolwentów studiów II stopnia i ponad 95 proc. absolwentów jednolitych studiów magisterskich znajduje prace po studiach. W pierwszym roku etatowej pracy mogą liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości ponad 3 tys. zł.

Zapisz się na studia podyplomowe w WSPiA

14.07.2020
Nowe kierunku Studiów Podyplomowych, podział na dodatkowe specjalności, kadra praktyków i specjalistów z wybranych dziedzin oraz atrakcyjny program studiów. To propozycja dla osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę i zdobyć dodatkowe umiejętności. WSPiA w tym roku zaprasza na 19 atrakcyjnych i dostosowanych do potrzeb rynku pracy kierunków Studiów Podyplomowych. Rekrutacja trwa do końca października 2020 r.

Napisz esej i wygraj stypendium – konkurs dla studentów i absolwentów

10.07.2020
10 tys. zł to wartość nagrody głównej w konkursie na najlepsze prace o tematyce związanej z prawami człowieka, sądownictwem i mediacjami. Zgłoszenia i eseje na zadane tematy można przesyłać do końca lipca. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Obrony prac dyplomowych w czasie pandemii

09.07.2020
Prawie 110-ciu studentów z 10 grup seminaryjnych w ten weekend przystąpi do egzaminu dyplomowego kończącego studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Obrony – zgodnie z oczekiwaniami studentów – organizowane będą stacjonarnie w budynkach Uczelni. Zostały jednak dokładnie zaplanowane pod względem godziny, sal i wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Rekrutacja na płatne staże dla studentów WSPiA

08.07.2020
Blisko 100 miejsc na płatnych stażach zawodowych czeka na studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Będzie to kolejna edycja unijnego programu stażowego finansowanego z dwóch projektów realizowanych przez Uczelnię. Osoby zainteresowane mogą już aplikować. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty w Dziale pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Pomoc dla studentów poszkodowanych przez powódź

06.07.2020
Uwaga studenci! Jeśli ucierpieliście na skutek ostatniej powodzi, która dotknęła nasz region, to możecie skorzystać z celowej pomocy materialnej. Wystarczy wypełnić wniosek o zapomogę z przyczyny klęski żywiołowej z dołączonymi stosownymi załącznikami. Pieniądze na pomoc dla powodzian – studentów WSPiA – pochodzą z uruchomionego w czasie pandemii specjalnego stypendialnego funduszu rezerwowego.

Studenci prawa w WSPiA wśród najlepszych w Polsce

02.07.2020
Studencka Biuro Porad Prawnych działająca w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to jedna z najlepszych „Klinik Prawa” w Polsce. W najnowszym rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” zajęła I miejsce z maksymalną liczbą punktów we wszystkich kategoriach. Klinika Prawa działa w WSPiA od 2013 r. Powstała na mocy porozumienia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i jest członkiem Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Wykładowca WSPiA o wyborach i kościele

01.07.2020
Podsumowanie I tury wyborów oraz ocena najnowszych badań CBOS na temat Religijność Polaków i ocena sytuacji Kościoła katolickiego to tematy rozmów z socjologiem dr. Leszkiem Gajosem. Wywiad z wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej ukazał się na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz na łamach gazety Super Nowości.

Miliony dla studentów WSPiA

29.06.2020
Prawie 7 mln złotych to wysokość dotacji przyznanej WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na 2020 r. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na pomoc materialną dla studentów. Uczelnia od lat jest w czołówce niepublicznych szkół wyższych pod względem wysokości dotacji na stypendia.

WSPiA w akcji #GaszynChallenge

26.06.2020
Wykładowcy, pracownicy administracji oraz studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej włączyli się w akcję #GaszynChallenge. Uczelnia nominowana została przez firmę Karabela, a reprezentacja WSPiA podjęła wyzwanie, wspierając akcję zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtka cierpiącego na SMA.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO