WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

Weź udział w konsultacjach społecznych

26.01.2022
Zarząd Województwa Podkarpackiego zaprasza studentów do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sprawie utworzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Swoje opinie w formie pisemnej studenci mogą składać do 31 stycznia 2022 r.

Jak poradzić sobie z kryzysem migracyjnym – studencka dyskusja w WSPiA

24.01.2022
„Aktualne problemy migracyjne na świecie” to tytuł najbliższej studenckie konferencji naukowej organizowanej przez działające w WSPiA „Koło Bezpieczeństwa Wewnętrznego Pro Securitas”. Podczas dyskusji studenci omówią nie tylko problemy migracyjne, ale również związane z tym zagrożenia bezpieczeństwa. Konferencja ze względu na pandemię odbędzie się w formie on-line.

Znamy zwycięzców VI Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

18.01.2022
Test złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru oraz odpowiedź na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych tak wyglądało zadanie finałowe uczestników VI Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Najlepiej z nim poradziła sobie Nina Prorok z Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. W drodze na podium pokonała blisko 500 uczniów z całego Podkarpacia.

Studenci WSPiA rozpoczynają zmagania z zimową sesją egzaminacyjną.

12.01.2022
W WSPiA sesja egzaminacyjna nie ma wyraźnie zaznaczonego początku, dlatego studenci już zdają pierwsze egzaminy z zakończonych przedmiotów. W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem Rektora WSPiA sesja egzaminacyjna prowadzona jest w formie on-line.

WSPiA dokończy semestr zimowy w trybie zdalnym.

11.01.2022
W związku z utrzymującą się niepewną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz troską o życie i zdrowie studentów i wykładowców WSPiA dokończy semestr zimowy roku akademickiego 2021/2022 w trybie zdalnym. Decyzja prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej o prowadzeniu wszystkich zajęć na platformie Teams dotyczy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Startuje kolejna edycja konkursu Web vs. Books

03.01.2022
Będzie to już 9. edycja konkursu sprawdzającego, co jest lepszym narzędziem przy rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa gospodarczego i zarządzaniem przedsiębiorstwem. Tym razem z powodu pandemii i zajęcia prowadzone w formie zdalnej Klinika Przedsiębiorczości WSPiA proponuje edycję specjalną pod nazwą Web vs. Web.

Nowe przepisy o ochronie sygnalistów – co zmieni się w polskim prawie

21.12.2021
Od 17 grudnia 2021 r. również w Polsce obowiązują nowe przepisy dotyczące sygnalisty – demaskatora, czyli osoba ujawniająca nieprawidłowości w zakładzie pracy. Co zmienia nowe prawo i jak przygotować się do wdrożenia zasad ochrony sygnalistów dowiesz się z rozmowy z ekspertem dr Agatą Furgałą, Prorektorem WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Kolejny tydzień w trybie zdalnym

21.12.2021
Od poniedziałku 10 stycznia do niedzieli 16 stycznia 2022 roku zajęcia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nadal prowadzone będą w formie edukacji zdalnej. Taką decyzję podjął prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. Jest ona podyktowana wciąż niepewną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz troską o zdrowie i życie wykładowców oraz studentów.

Świąteczne warsztaty online dla studentów WSPiA

20.12.2021
Chcesz poznać tajniki doprowadzenia osób zatrzymanych oraz cudzoziemców? Chcesz wiedzieć, jak wygląda wezwanie do stawiennictwa się w charakterze świadka? Jeśli tak to mamy dla Ciebie kolejną propozycję Koła Naukowego Bezpieczeństwa Granicznego.

Nowy rok WSPiA rozpocznie w trybie zdalnym

17.12.2021
Na prośbę Samorządu Studenckiego prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej podjął decyzję dotyczącą trybu nauczania w pierwszym tygodniu nowego roku kalendarzowego. Na decyzję wpływ miała także utrzymująca się trudną sytuacją sanitarno-epidemiologiczna.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2022
Realizacja: SOLVEO