WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Nowy budynek „Collegium Iuridicum” WSPiA

Przy ulicy Cegielnianej 14 w Rzeszowie powstaje kampus akademicki z prawdziwego zdarzenia. Oprócz istniejącego budynku o pow. 8 tys. m2, „Collegium Iuridicum” jest drugim budynkiem w Rzeszowie, należącym do WSPiA. Uczelnia posiada jeszcze obiekt dydaktyczny w Przemyślu, o pow. 3 tys. m2 , gdzie mieści się jej siedziba.

W nowym obiekcie w Rzeszowie, o powierzchni 3 tys. m2 znajduje się profesjonalnie wyposażona sala gimnastyczna, w której studenci będą mogli grać m. in. w piłkę ręczną, siatkową czy koszykówkę. Powstanie tu też największy w Rzeszowie kort tenisowy, zlokalizowany w budynku. Nowy obiekt zapewni studentom WSPiA także komfortowe warunki do nauki. Mieszą się w nim dwie aule – na 400 i 200 osób oraz  sale seminaryjne, sale językowe, pokoje zakładów naukowych, a także „sala rozpraw”. Nawiązując do wzoru sali sądowej, „sala rozpraw” jest wyposażona w dużych rozmiarów stół sędziowski, który znajduje się na podwyższeniu. W sali zostało powieszone godło państwowe. Z lewej strony stołu sędziowskiego swoje miejsce będzie miał protokolant. Po prawej stronie sędziów znajduje się ława dla oskarżyciela, a także powoda, po lewej zaś ława dla oskarżonych czy pozwanych – tzw. ława oskarżonych. Przed stołem sędziowskim, między ławami stron, ustawiony jest pulpit, przed którym zeznają świadkowie. W sali sądowej przeznaczone są także miejsca dla publiczności. W przestronnych, słonecznych salach seminaryjnych i językowych studenci będą odbywać zajęcia w małych 20-30 osobowych grupach, co zapewni im komfortowe warunki do nauki. Duża aula jest dzielona ścianą przesuwną na dwie mniejsze sale wykładowe. Wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt AV.

W kampusie WSPiA studenci będą mieć nie tylko miejsce na naukę ale także na zabawę, sport i odpoczynek. Kampus będzie tętnił życiem. Wybudowane zostanie pełne zieleni patio z fontanną oraz tzw. schodami hiszpańskimi, na których studenci będą mogli odpoczywać po trudach nauki. Patio będzie wykorzystywane o każdej porze roku, ponieważ wyposażone zostanie w rozsuwane ściany ze szkła. Do dyspozycji studentów, oprócz sali gimnastycznej, będą także siłownia i sauna. Teren kampusu zostanie obsadzony zielenią, aby studenci mogli odpoczywać na łonie przyrody. Koszt tej inwestycji wynosi 20 mln PLN. Środki pochodzą wyłącznie z budżetu Uczelni.

 

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO