Studiuj „zarządzanie” w WSPiA
Cztery nowe specjalności dostosowane do potrzeb kandydatów i rynku pracy, ciekawe zajęcia praktyczne, kadra specjalistów i praktyków z zakresu przedsiębiorczości oraz zarządzania. To propozycja studiów I stopnia na kierunku „zarządzanie” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Chcesz wiedzieć więcej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym kierunku studiów.
Nie zwlekaj do ostatniej chwili – zaloguj się do systemu rekrutacji elektronicznej, wypełnij formularz, wybierz kierunek, formę oraz typ studiów, dołącz wymagane dokumenty i zostań studentem WSPiA – Nowoczesnej Uczelni!
Mamy duże doświadczenie
Studia I stopnia na kierunku „zarządzanie” w WSPiA mają bogatą tradycję. Był to jeden z pierwszych kierunków studiów uruchomiony przez naszą Uczelnię ponad 24 lat temu. Po krótkiej przerwie powróciliśmy do niego i od 4 lata, na nowo kształcąc specjalistów przygotowanych do prowadzenia własnego biznesu lub pracy na różnych stanowiskach m.in. w urzędach, przedsiębiorstwach, agencjach doradczych i consultingowych.
Przygotowując ofertę dla kandydatów na kierunek „zarządzanie” WSPiA postanowiła zaproponować nowe ciekawe i atrakcyjne rozwiązania pozwalające zdobyć wszechstronne podparte praktyką wykształcenie. Jedną z takich propozycji jest całkowicie nowa na Podkarpaciu oferta dydaktyczna nazwana „Nowy Kierunek Studiowania – ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE”.
„ADMINISTRACJA // ZARZĄDZANIE” jest propozycją dla osób zastanawiających się który kierunek będzie dla nich bardziej interesujący. W WSPiA zamierzając studiować „administrację” lub „zarządzanie”, czyli kierunki uniwersalne i wszechstronne nie musisz podejmować decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania podania o przyjęcie na studia. Zostaniesz przyjęty na pierwszy rok studiów, będzie on wspólny dla obu kierunków. Przedmioty, które zaproponujemy Ci w pierwszym i drugim semestrze, mają charakter ogólny i wprowadzający. Dzięki temu będziesz mieć czas na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku studiów. Decyzję czy będzie to „administracja” czy „zarządzanie” podejmiesz dopiero pod koniec I roku. Wtedy też dokonasz wyboru specjalności. W kolejnych latach będziesz już zdobywać specjalistyczną wiedzę z zakresu kierunku, który wybierzesz.
ZARZĄDZANIE
Na kierunku „zarządzanie” w WSPiA możesz wybrać studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia (kończące się uzyskaniem dyplomu licencjata).
W tym roku przygotowaliśmy wiele nowości m.in. cztery specjalności, które powstały na podstawie sugestii kandydatów i pracodawców z regionu. Nowe specjalności to:
- zarządzanie przedsiębiorstwem,
- zarządzanie menedżerskie,
- prawno-ekonomiczne instrumenty zarządzania przedsiębiorstwem,
- rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu.
Na kierunku „zarządzanie” możesz także wybrać jedną z naszych sprawdzonych i doskonale przygotowanych specjalności:
Pamiętaj, że po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na kierunku „zarządzanie” możesz kontynuować naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Proponujemy Ci na studiach II stopnia na kierunku „administracja” na jednej ze specjalności np. o charakterze biznesowym:
Sprawdź czego będziesz się uczyć podczas studiów w WSPiA. Zobacz jakie przedmioty zostały ujęte w planie studiów na kierunku „zarządzanie” w WSPiA (przedmioty obligatoryjne dla wszystkich specjalności).
To nie koniec nowości dla kandydatów!
Jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu wprowadziliśmy nowe możliwości studiowania specjalności w ramach wszystkich kierunków studiów. Jeżeli wybierzesz zaproponowaną specjalność, możesz ją studiować albo tradycyjnie w ramach uruchomionej grupy (jeżeli zostanie ona utworzona) albo w trybie indywidualnym. W ramach toku indywidualnego studiował będziesz specjalność pod kierunkiem przydzielonego Ci opiekuna dydaktycznego. Możesz także zaproponować specjalność, której nie ma na liście i zrealizować ją w trybie indywidualnym pod warunkiem, że Uczelnia ma możliwości kadrowe jej prowadzenia. Możesz także mnożyć kompetencje wybierając kilka specjalności (bez dodatkowych opłat!).
Kadra specjalistów
W WSPiA Rzeszowskiej Szkle Wyższej na kierunku „zarządzanie” będziesz uczyć się pod okiem doświadczonych profesorów oraz praktyków zajmujących się na co dzień tematyką zarządzani i prowadzenia biznesu. Kadra na tym kierunku to m.in.:
- prof. Kazimierz Jaremczuk (zarządzanie, przewodniczący Podkarpackiego stowarzyszenia organizacji i zarządzania),
- prof. Jerzy Kitowski (ekonomia, analiza ekonomiczno-finansowa),
- prof. Janusz Strojny (restrukturyzacja przedsiębiorstw, analiza rynku, zarządzanie kadrami, zarządzanie strategiczne, rozwój regionalny),
- prof. Antoni Dral (prawo pracy i ubezpieczeń społecznych),
- prof. Zdzisław Gawlik (prawo cywilne),
- dr Bożena Sowa (ekonomia, rachunkowość),
- dr Agnieszka Woś (zarządzanie)
- dr Mirosław Kurek (ekonomia, ekonomika przemysłu),
- dr Hubert Kawalec (socjologia, PR, marketing),
- dr Anna Mazurkiewicz (zarządzanie, systemy motywowania, gospodarka nieruchomościami),
- mgr Teresa Kubas-Hul (projekty UE, pozyskiwanie środków zewnętrznych),
- mgr Rafał Witkowski (opiekun Kliniki Przedsiębiorczości),
Zajęcia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej prowadzą także doświadczeni praktycy, którzy podziela się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Wykłady i ćwiczenia na kierunku „zarządzanie” prowadzą m.in.:
- dr Grażyna Pelewicz (b. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli),
- dr Leszek Piczak (Dyrektor Biura Zarządu ZM Ropczyce S.A.)
- mgr Katarzyna Grabowska (doświadczony menedżer w obszarze finansów oraz specjalista z wieloletnim doświadczeniem z zakresu zarządzania, finansów, restrukturyzacji oraz zarządzania projektami).
- mgr Krystyna Pytel (kierownik HR w ICN Polfa Rzeszów).
- mgr Zygmunt Bomba (właściciel firmy Zbconsulting),
- mgr Wojciech Pitura (Prezes Zarządu firmy Revas – branżowe symulacje biznesowe)
Praktyka czyni mistrza
WSPiA kilka lat temu postanowiła odejść od tradycyjnych form dydaktycznych – ograniczając liczbę wykładów i wprowadzając bardziej praktyczne zajęcia. Przedmioty realizowane są w formie dualnej, triad i quadriad złożonych z: warsztatów, ćwiczeń i konwersatoriów. Podczas takich zajęć studenci uczestniczą w interaktywnych gier biznesowych pozwalających na zarządzanie wirtualną firmą, grach decyzyjnych, zabawach logicznych i biznesowych, rozwiązują kazusy i casestudy. Zajęcia te prowadzą m.in.: pracownicy urzędów, biznesmeni, prezesi i dyrektorzy dużych firm z różnych branż.
W naszej Uczelni proponujemy Ci także nową, ciekawą formę zajęć nazwana „Klinika Zarządzania”. Podczas takich zajęć to ty jesteś wykładowcą, prezentującym innym studentom rozwiązania kazusów. Dzięki temu poprzez dyskusję i prezentacje uczysz innych studentów. Nad wszystkim czuwa doświadczony praktyk. Twoja aktywność na takich zajęciach premiowana jest dodatkowymi punktami w ramach MIX-a Edukacyjnego. Studenci uczestniczą także w ciekawych wyjazdach studyjnych m.in. na Giełdę Papierów Wartościowych.
Umożliwiamy Ci również zdobycie dodatkowych, specjalistycznych kwalifikacji. Kwalifikacje te będą m.in. uzupełnieniem uniwersalnego i wszechstronnego wykształcenia, które zdobywasz studiując określony kierunek studiów. System nazwaliśmy w skrócie BED (Bon Edukacji Dodatkowej). W ramach BED możesz wybrać dodatkowe, bezpłatne zajęcia zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
Klinika Przedsiębiorczości
Studiując w WSPiA będziesz mógł zdobyć dodatkowe doświadczenia działając m.in. w Klinice Przedsiębiorczości. Klinika zajmuje się pomocą w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Podczas pracy w tym miejscu będziesz mógł m.in. pomagać w przygotowywaniu dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. W Klinice można uzyskać informacje o możliwych źródłach finansowania działalności własnej firmy. Studenci pomagają również w tworzeniu i konsultowaniu biznesplanów. Do zadań Kliniki należy także promowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Dla studentów pracujących w Klinice Przedsiębiorczości organizowane są szkolenia m.in. z zakresu: prawa gospodarczego, tworzenia biznesplanów i coachingu.
Płatne staże zawodowe
WSPiA rozpoczęła współprace z firmą BorgWarner Poland Sp. z o.o. – światowym liderem branży motoryzacyjnej. Dzięki temu studenci m.in. kierunku „zarządzanie” mogą uczestniczyć w programie płatnych staży i praktyk zawodowe w różnych działach tej firmy. Dzięki temu studenci zyskują możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w dziale HR, Logistyce, Finansach, Zakupach czy Zarządzaniu Projektami. Wynagrodzenie za staż w całości pokrywa firma BorgWarner Poland Sp. z o.o. WSPiA umożliwi swoim studentom odbywanie zajęć w ramach indywidualnego toku nauczania tak, aby maksymalnie mogli wykorzystać czas poświęcony na zdobywanie wiedzy praktycznej. Studenci mogą także odbywać praktyki w dużych firmach biznesowych, doradczych, centrach outsourcingowych i firmach z branży IT, np.: PwC, Deloitte Rzeszów, ZETO, OPT-eam, ASSECO.
Dlaczego warto studiować „zarządzanie” w WSPiA?
Absolwent „zarządzania” w WSPiA są wszechstronnie wykształceni. Z jednej strony mają kwalifikacje na tyle ogólne i elastyczne (prawnicze, ekonomiczne, biznesowe, socjologiczne, psychologiczne, itd.) z drugiej zaś – na tyle profesjonalne i rzetelne, że są w stanie spełnić różne oczekiwania pracodawców w bardzo wielu dziedzinach działania administracji i gospodarki. Potrafią uczyć się wielu nowości, poszerzać swoje kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności.
Pamiętaj I tura rekrutacji trwa do 7 sierpnia. II tura rekrutacji zakończy się 28 września 2019 r.
Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji, tj. do 7 sierpnia br.) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.