WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Cypryjskie praktyki studentów WSPiA

Organizacja i obsługa seminariów i kursów, opracowanie materiałów szkoleniowych, obsługa mediów społecznościowych oraz zadania związane z marketingiem i logistyką – tak wyglądają praktyki zorganizowane przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą na Cyprze. W ramach programu ERASMUS +, 10 studentów i absolwentów Uczeni zdobywa nowe doświadczenie w firmie ShipCon. WSPiA od wielu lat współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami, firmami i instytucjami z UE oraz Ukrainy przyjmującymi naszych studentów na studia i praktyki zawodowe.Podczas tegorocznych wakacji na praktyki na Cyprze wyjechało 10 studentów i absolwentów różnych kierunków studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W tej grupie znaleźli się: Bartłomiej Lichocki, Paweł Kyc, Mateusz Dąbek, George Kvekveskiri, Yuliia Mysova-Shreder, Vladyslaw Shreder, Justyna Pijor, Karolina Kołodziej, Emilia Krynicka oraz Daniel Buś.

Studenci WSPiA wyjechali na Cypr na dwa miesiące. Praktyki zorganizowane zostały w firmie ShipCon Limassol LTD. Jest to instytucja zajmująca się organizowaniem i prowadzeniem różnego rodzaju certyfikowanych kursów i szkoleń, który swoje oddziały ma w kilku europejskich krajach. Studenci WSPiA to pierwsza grupa praktykantów z Polski, którą firma ShipCon przyjęła w ramach programu ERASMUS +. Co bardzo ważne WSPiA uznaje taki wyjazd za praktyki przewidziane planem studiów bez konieczności odbywania dodatkowych praktyk w kraju podczas studiów.

– Bardzo cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą – mówi Laine Vitola z ShipCon Group. – Studenci z Rzeszowa bardzo szybko odnaleźli się a Cyprze i w naszej firmie. Są bardzo odpowiedzialni i szybko uczą się nowych rzeczy. Cały nasz personel jest pod wrażeniem ich postawy, motywacji i pozytywnego podejścia do pracy. Są zmotywowani i z dużym zaangażowaniem wykonują powierzone im obowiązki. Podczas pobytu na Cyprze zdecydowanie poprawili swoje umiejętności językowe i zdobyli nowe, cenne umiejętności zawodowe. Widzimy także, że dobrze się u nas bawią. Poznają nowych ludzi m.in. z Malty i Włoch, a wolny czas wykorzystują na zwiedzanie i poznawanie naszej kultury – dodaje Laine Vitola.Podczas praktyk studenci WSPiA otrzymywali różne zadana związane z działalnością firmy ShipCon. – Nasz zakres obowiązków jest bardzo różny. Zajmujemy się m.in. obsługą seminariów i kursy prowadzonych przez ShipCon. Do naszych zadań należy prowadzenie kont w mediach społecznościowych, aktualizacja stron internetowych. Zajmujemy się także całą sferą administracyjną związaną z organizacją szkoleń, działaniami marketingowymi, logistyką i opracowywaniem materiałów szkoleniowych. Bardzo cenna jest możliwość nauki posługiwania się różnymi narzędziami IT – wyliczają studenci WSPiA odbywający praktyki na Cyprze.

Dodają, że wyjazd na praktyki zagraniczne to ciekawe i rozwijające doświadczenie. – Przede wszystkim tutaj po polsku czy ukraińsku możemy rozmawiać tylko między sobą. W pracy musimy komunikować się w języku angielskim. Jest to więc doskonała szkoła językowa. Firma ShipCon rzuciła nas od razu na głęboką wodę, pozwalając zdobyć bardzo cenne doświadczenie, które przyda się w przyszłości, kiedy zaczniemy pracować. Wyjazd w ramach programu ERASMUS + to jednak nie tylko praca. Bardzo dużo zwiedzamy, poznając nowe miejsca i kulturę Cypru. Bardzo cieszymy się, że udało nam się tu wyjechać – mówią studenci WSPiA.

Na zakończenie praktyk na Cyprze studenci otrzymają certyfikat honorowany we wszystkich państwach Unii Europejskiej poświadczający zakres wykonywanych czynności, nabytych umiejętności i kompetencji.

ERASMUS + w WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa aktywnie uczestniczy w programie ERASMUS Plus od samego początku jego realizacji. Dzięki temu studenci naszej Uczelni mogą wyjeżdżać na studia za granicą, na okres od 3 do 6 miesięcy. Istnieje również możliwość wyjazdu na praktyki do zagranicznych przedsiębiorstw i instytucji trwające od 2 do 4 miesięcy. Ważne jest też to, że w ramach Erasmusa Plus istnieje możliwość wielokrotnych wyjazdów na studia i praktyki. Dzięki temu studenci, którzy już uczestniczyli w programie, mogą ponownie starać się o wyjazd na studia lub praktykę zagraniczną. Z programu mogą także korzystać absolwenci.

Obecnie studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej mogą wyjechać do jednej z 13 partnerskich Uczelni z różnych krajów oraz 5-ciu firm i instytucji.
Uczelnie:

 1. Bułgaria – College of Management , Trade and Marketing, Sofia.
 2. Chorwacja – Josip Juraj Strossmayer University of Osijek.
 3. Irlandia - University of Limmerick
 4. Niemcy - Freidrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg
 5. Niemcy – Hochschule Bremen
 6. Niemcy – Fachhochschule für Recht und Verwaltung Köln
 7. Słowacja – Pane euro pean University in Bratislava
 8. Słowacja - International School of Management w Preszowie
 9. Słowacja - Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach
 10. Turcja- Özyeğin University
 11. Ukraina (Kijów) - Uniwersytet im. Tarasa Szewczenki
 12. Węgry - University of Szeged
 13. Włochy - Univerista delgi Studi suor Orsola Benicasa Napoli


Firmy i instytucje:

 1. Cypr – ShipCon Limassol LTD,
 2. Belgia – East Poland House w Brukseli
 3. Anglia – TLC College
 4. Grecja – Non-Governmental Organization EPIONI Greek Carers Network
 5. Hiszpania – DPOINT GROUP w Barcelonie.


Więcej na temat programu Erasmus Plus można znaleźć na stronie internetowej WSPiA lub w pokoju nr 8 (budynek A) u dr Marty Pietras-Eichberger, Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Zagranicznej - Koordynatora Programu Erasmus +.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO