WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Rusza nowy program edukacyjny Liga NGOs!

Ciekawe wykłady, praktyczne warsztaty i zajęcia indywidualne dotyczące działalności organizacji pozarządowych – to główne tematy innowacyjnego programu edukacyjnym Liga NGOs! Rekrutacja do pierwszej edycji zajęć trwa do 14 października 2019 r. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Liga NGOs to innowacyjny program, którego celem jest rozwój, upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia będą prowadzone przez liderów organizacji społecznych, polityków, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność trzeciego sektora. Wśród nich znaleźć można m.in. wykładowców najbardziej renomowanych polskich uczelni, jak również prawników pracujących dla najlepszych kancelarii oraz menedżerów najwyższego szczebla w największych polskich przedsiębiorstwach.

Liga NGOs podzielona została na trzy programów. Liga Junior, która kierowana jest zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie NGOs, jak i tych bardziej doświadczonych. Do udziału w nim zapraszane są osoby od 18 do 21 roku życia. Liga Akademicka - przeznaczona dla osób, które mają pierwsze doświadczenia w działalności organizacji pozarządowych i chcą poszerzyć swoje horyzonty. Przeznaczona jest dla osób od 22 do 25 roku życia. Trzecia Liga – Senior – to program dla osób, które znają działalność NGO, ale mają świadomość, że nie w pełni wykorzystują swój potencjał. W tym przypadku nie jest wymagany status studenta. Jedyny warunek to ukończone 25 lat.

Program Liga NGOs składa się 7 weekendowych zjazdów, w których trakcie uczestnicy będą brali udział w wykładach, warsztatach oraz będą realizować własne projekty. Kolejnymi etapem programu jest Projekt Społeczny oraz Summer School. W trakcie całego Programu uczestnicy będą zbierali punkty, które umożliwią wyłonienie Mistrza Ligi NGOs.

Zajęcia będą obejmować tematykę m.in. zarządzania projektami i ryzykiem, dotacji unijnych i grantów, psychologii społecznej, procesów decyzyjnych w organizacji. Uczestnicy będą mogli poznać problemy współczesnej administracji publicznej, różne modele biznesowe, dowiedzieć się jak zyskać dostęp do informacji publicznej i jak zapobiegać przyczynom przestępstw. Zaplanowano także warsztaty kreatywności i twórczego myślenia, fundraisingu, savoir-vivre oraz protokołu dyplomatycznego.

Udział w Lidze jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.ligangos.pl.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO