WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Witamy w WSPiA – Nowoczesnej Uczelni

Powitalny toast, spotkanie z władzami Uczelni i uroczysta Immatrykulacja – tak nowi studenci rozpoczęli naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższe. We wtorek 1 października 2019 r. w kampusie uczelni pojawiło się kilkaset młodych ludzi rozpoczynających naukę na studiach I i II stopnia na kierunkach „administracja”, „zarządzanie” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”.Pierwszy dzień w murach WSPiA nowi studenci rozpoczęli spotkaniem z prof. Jerzym Posłusznym, Rektorem WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W ogrodach Uczelni czekała na nich także powitalna lampka szampana. Był to pierwszy dzień trwającego do piątku 4 października 2019 r. Tygodnia Integracyjnego.

Serdecznie witam Was w murach WSPiA w pierwszym dniu edukacji w naszej uczelni – powiedział, witając nowych studentów prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA. – Fakt, że jesteście tutaj, świadczy o tym, że świadomie wybraliście uczelnię zarówno dobrą, jak i sympatyczną. W kolejnych dniach, miesiącach i latach przekonacie się, że z jednej strony bardzo poważnie traktujemy naukę, ale poważnie traktujemy także pozauczelniane życie studenckie. Pamiętajcie, że kierunki, które wybraliście: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawo” i „zarządzanie” prowadzone są na najwyższym poziomie – tłumaczył prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodał, że studia to nie tylko zdobywanie wiedza. – Studia to także kształtowanie własnej osobowości. I nad tym będziemy wszyscy pracować. Wybraliście dobre kierunki studiów w „Nowoczesnej Uczelni”, a tym samym podjęliście bardzo dobrą decyzję. Nowoczesna Uczelnia to nie tylko hasło reklamowe. Przekonacie się o tym w kolejnych latach. Od dłuższego czasu rozwijamy kilka ważnych projektów wspomagających naukę. Jest to m.in. Edukatora, czyli asystenta studenta online, SBS – step by step i Mix Edukacyjny. Tymi projektami będziemy uświadamiać Was, że warto pracować i uczyć się systematycznie, zamiast czekać do ostatniej chwili – zaznaczył prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA tłumaczył także studentom, jak ważne jest przekazywanie wiedzy praktycznej i w jaki sposób Uczelnia przestawia się na kształcenie za pomocą przykładów, kazusów i studiów przypadku. – Na koniec życzę Wam, żeby każdy oprócz czasu na naukę miał również czas na rozrywkę i spotkania ze znajomymi. Życzę wam 5 i 4 i abyście byli zadowoleni ze studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Aby proces adaptacyjny był łagodny i żebyście szybciej mogli poznać koleżanki i kolegów z roku proponujemy Wam rozpoczynający się dzisiaj „Tydzień integracyjny”, a dopiero w przyszłym tygodniu ruszycie z nauką – zakończył prof. Jerzy Posłuszny.Po spotkaniu z prof. Jerzym Posłusznym, Rektorem WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej nowi studenci mogli poznać zasady działania Edukatora i systemu SBS, dowiedzieć się jak wygląda System Kształcenia Praktycznego, jaka jest oferta Centrum Edukacji Dodatkowej oraz jakich języków obcych mogą się uczyć w WSPiA.Pierwszy dzień Tygodnia Integracyjnego zakończyła uroczysta Immatrykulacja. W tej części osoby rozpoczynające studia w WSPiA złożyły „Ślubowanie Studenta” oraz otrzymały legitymacje studenta. W tym momencie oficjalnie zostali studentami WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Program kolejnych dni „Tygodnia Integracyjnego” dla nowych studentów WSPiA można znaleźć tutaj.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO