WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Weź udział w wyborach w WSPiA

Uwaga studenci WSPiA! Zbliżają się wybory nowych członków Studenckich Rad Kolegiów i Rzecznika Prawa Studenta w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Dlatego, jeśli jesteś aktywny, masz głowę pełną pomysłów, chcesz działać na rzecz Uczelni i zdobyć cenne doświadczenie to zgłoś swoją kandydaturę. Masz na to czas do 13 października 2019 r. Dzień później 14 października rozpoczną się wybory. Wyniki poznamy na początku listopada.

Samorząd Studencki

Jak co roku w wyborach do Samorządu uczestniczyć będą studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Najpierw wybiorą przedstawicieli do Studenckich Rad swoich Kolegiów Dydaktycznych. Łącznie będzie to 19 osób. Studencka Rada Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie liczyć 11 osób. Trzech studentów reprezentować będzie kierunek „administracja” i 8 „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Skład Studenckiej Rady Kolegium Zarządzania będzie liczyć 3 członków. Studencką Radę Kolegium Prawa utworzy pięciu studentów. Wybrani Przedstawiciele Studenckich Rad Kolegiów Dydaktycznych utworzą później tzw. duży Samorząd Studencki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W jego skład wejdą po trzy osoby (przewodniczący i dwóch członków) z Rady każdego Kolegium.

Aby wystartować w wyborach do Studenckich Rad Kolegiów w WSPiA, wystarczy wypełnić odpowiednie dokumenty: oświadczenia o niekaralności, oświadczeni o studiowaniu na danym kierunku studiów oraz mieć poparcie minimum 15 studentów studiujących na danym kierunku w WSPiA. Wszystkie dokumenty dostępne są w siedzibie Samorządu Studenckiego WSPiA. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli 13 października 2019 r. w Samorządzie Studenckim (p. 2.02, 2 piętro budynek A w starym klubie studenckim) w godzinach od 10:00 do 14:00.

Zachęcamy wszystkich studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych do zgłaszania swoich kandydatur i przygotowania ciekawej kampanii wyborczej w postaci ulotek oraz plakatów rozwieszonych na terenie uczelni.

RPS

Wybory do Studenckich Rad Kolegiów połączone będą z wyborami nowego Rzecznika Praw Studenta. Aby kandydować na to stanowisko, należy zebrać minimum 30 głosów poparcia. Do zgłoszenia należy dołączyć podpisane oświadczenia o niekaralności. Wszystkie dokumenty potrzebne do startu w wyborach dostępne są w siedzibie Samorządu Studenckiego WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (budynek A, II piętro, pokój 2.02). Tam też należy dostarczyć swoje zgłoszenie.

Czym zajmuje się Rzecznik?

Rzecznik Praw Studenta wybierany jest przez studentów ze swojego grona. Kadencja trwa dwa lata. Rzecznik stoi na straży przestrzegania praw studenta, na bieżąco współpracuje z władzami Uczelni. Występuje również jako obrońca podczas postępowań dyscyplinarnych. Studenci naszej Uczelni jako jedni z nielicznych mają możliwość skorzystania z pomocy swojego Rzecznika. Nie jest to bowiem funkcja powszechnie spotykana w innych uczelniach.

Głosujesz, decydujesz!

Zasady głosowania są bardzo proste. Głosować można tylko na jednego kandydata. Na karcie do głosowania w kratce przy nazwisku kandydata należy postawić znak „x” (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Postawienie znaku „x” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „x” przy żadnym z nazwisk kandydatów, powoduje nieważność głosu.

Kiedy głosujemy?

Wybory do Studenckich Rad Kolegiów oraz na Rzecznika Praw Studenckich rozpoczną się w poniedziałek 14 i potrwają do wtorku 29 października 2019 r. Lokal wyborczy znajdować się będzie w siedzibie Samorządu – p. 2.02 na drugim piętrze w budynku A (w starym klubie studenckim). Głosowanie będzie także możliwe w czasie zajęć dydaktycznych podczas wizyty Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Pamiętaj!!!! To właśnie Twój głos może zdecydować o tym, kto będzie dbał o interesy studentów i skuteczność działania Samorządu Studenckiego WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej!!!

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO