WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Wybory do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego

14 kandydatów będzie walczyć o wejście do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” wybiorą 8 osób, a „administracji” 3 swoich przedstawicieli. Wybory rozpoczną się w sobotę 19 października 2019 r. Poniżej prezentujemy sylwetki kandydatów.

Kandydaci w wyborach do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa reprezentujący kierunek „administracja”:

 1. Sylwia Błażejowska – studentka II roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku administracja – specjalność „administrowanie firmą” i „finanse i rachunkowość”. Od 2016 r. jest członkiem Samorządu Studenckiego oraz Senatu Uczelni.
 2. Patrycja Cyran – studentka II roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku administracja. Jest starostą roku.
 3. Katarzyna Mazur – studentka II roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku administracja. Jest Prezesem Klubu Rozwoju Osobistego, członkiem Koła Naukowego Prawa Gospodarczego oraz członkiem Samorządu Studenckiego w kadencji 2018/2019. Interesuję się tenisem ziemnym oraz podróżami.


Kandydaci w wyborach do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa reprezentujący kierunek „bezpieczeństwo wewnętrzne”:

 1. Justyna Augustyn – studentka III roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW”. Jest osobą kreatywną, stawiającą na dobro studentów. Już od pierwszego roku studiów bierze aktywny udział w życiu Uczelni. W przyszłym roku chciałbym nadal pracę na rzecz studentów WSPiA.
 2. Eliza Bąba – studentka II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „BW”. Należy do Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii, bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez uczelnie. Interesuje się sportem i współpracuje z różnymi związkami sportowymi. Pomagałam w organizacji m.in. EURO u21.
 3. Mateusz Bielech – student III roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW”. Jest osobą pomocną, która od dwóch lat aktywnie działa na rzecz studentów i uczelni. Jak sam mówi „Oddając głos na mnie możesz mi zaufać, że nie będzie to głos stracony”.
 4. Dawid Karbowiak – student III roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW”. Chętnie zaangażuje się w aktywną działalność na rzecz naszej Uczelni. Jest zdeterminowany do pomocy. Dotychczas brał udział w promowaniu uczelni na targach oraz imprezach promocyjnych.
 5. Sabina Koterbicka – studentka III roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW”. Chętnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez uczelnię, udziela się w Kole Kryminalistyki i Kryminologii, w którym pełnię funkcję Sekretarza.
 6. Wioletta Krac – studentka II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest Przewodniczącą Samorządu Studenckiego. W Samorządzie działa od dwóch lat. Aktywnie uczestniczę w życiu Uczelni. Jest również Prezesem Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii.
 7. Paweł Libront – student III roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW”. Jego hobby to gitara oraz motocykle. Pochodzi z Sanoka. Bierze aktywny udział we wszelkich występach uczelnianego zespołu, a także w targach promujących naszej Uczelnię. Udzielam się także w Naukowym Kole Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W wolnym czasie lubię muzykować i słuchać dobrej muzyki.
 8. Oskar Lipiński – student II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „BW”. Na co dzień jest zawodnikiem Ju Jitsu Mieleckiego klubu Sukata, strzelcem klubu LOK Ogniomistrz oraz wolontariuszem Mieleckiego Schroniska dla zwierząt. W wolnych chwilach twórca tekstów oraz raper z ambicjami na wydanie własnej solowej płyty. Według niego poczucie humoru to coś, co jest najważniejsze w życiu codziennym.
 9. Kornelia Siembab – członek Samorządu Studenckiego w kadencji 2018/2019. W ubiegłym roku była Liderem Fundacji DKMS i współorganizowałam akcję poszukiwania dawców szpiku – HELPERS’ GENERATION. Czynnie działa w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii.
 10. Katarzyna Tylska – studentka II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „BW” – Starosta roku. W Samorządzie Studenckim działa od ubiegłego roku. Bierze czynny udział w życiu Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii, w którym jestem Wiceprezesem.
 11. Aleksander Urbaniak – student II roku stacjonarnych studiów I stopnia na kierunku „BW” – Starosta roku. Aktywnie działa w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii. Jej pasją jest medycyna sądowa.


Wybory – twój głos jest ważny!

Głosowanie na zgłoszonych kandydatów rozpocznie się w sobotę 19 października i potrwa do wtorku 29 października. Każdy student może zagłosować tylko na jednego kandydata. Studenci głosują tylko na osoby reprezentujące ich kierunek studiów. Lokal wyborczy znajdować się będzie w siedzibie Samorządu – p. 2.02 na drugim piętrze w budynku A (w starym klubie studenckim). Głosowanie będzie także możliwe w czasie zajęć dydaktycznych podczas wizyty Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Po potwierdzeniu swojej studenckiej tożsamości i złożeniu podpisów na liście wyborczej każdy otrzyma dwie karty: pierwsza służy do wyboru kandydata do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prawa lub Zarządzania, druga natomiast do wyboru Rzecznika Praw Studenta.

Jak głosować

Na każdej karcie można postawić TYLKO JEDEN znak „X” (dwie przecinające się w obrębie kratki kreski) w kratce przy nazwisku popieranego kandydata. W przypadku niepostawienia znaku lub postawieniu więcej niż jednego znaku głos będzie nieważny!

Wybrani Przedstawiciele Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prawa i Zarządzania utworzą później tzw. duży Samorząd Studencki WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W jego skład wejdą po trzy osoby (przewodniczący i dwóch członków) z Rady każdego Kolegium.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO