WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Wybierz nowego Rzecznika Praw Studenta

Eliza Bąba oraz Oskar Lipiński, studenci II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” to kandydaci, którzy startują w wyborach na nowego Rzecznika Prawa Studenta w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Wybory odbędą się równocześnie z głosowaniem do Studenckich Rad Kolegiów Dydaktycznych. Poniżej prezentujemy kandydatów, którzy będą dbali o studentów naszej Uczelni.

RPS
Rzecznik Praw Studenta wybierany jest przez studentów ze swojego grona. Kadencja trwa dwa lata. Rzecznik stoi na straży przestrzegania praw studenta, na bieżąco współpracuje z władzami Uczelni. Występuje również jako obrońca podczas postępowań dyscyplinarnych. WSPiA była jedną z pierwszych Uczelni w Polsce, która utworzyła funkcję Rzecznika.

W tegorocznych wyborach na Rzecznika Praw Studenta wystartują dwie osoby. Są to:

  • Eliza Bąba – studentka II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Należy do Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii, bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez uczelnie. Interesuje się sportem i współpracuje z różnymi związkami sportowymi. Pomagała w organizacji m.in. EURO u21.
  • Oskar Lipiński – student II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Na co dzień jest zawodnikiem JuJitsu Mieleckiego klubu Sukata, strzelcem klubu LOK Ogniomistrz oraz wolontariuszem Mieleckiego Schroniska dla zwierząt. W wolnych chwilach twórca tekstów oraz raper z ambicjami na wydanie własnej solowej płyty. Według niego poczucie humoru to coś, co jest najważniejsze w życiu codziennym.


Czas wyborów!!!

Wybory nowego Rzecznika Praw Studenta rozpoczną się w sobotę 19 października i potrwają do wtorku 29 października 2019 r. Dzięki temu na swoich kandydatów będą mogli zagłosować także studenci studiów niestacjonarnych podczas dwóch weekendów zjazdowych. Każdy student może zagłosować tylko na jednego kandydata. Lokal wyborczy znajdować się będzie w siedzibie Samorządu – p. 2.02 na drugim piętrze w budynku A (w starym klubie studenckim). Głosowanie będzie także możliwe w czasie zajęć dydaktycznych podczas wizyty Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Po potwierdzeniu swojej studenckiej tożsamości i złożeniu podpisów na liście wyborczej każdy otrzyma dwie karty: pierwsza służy do wyboru kandydata do Studenckiej Rady Kolegium Administracji i Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Prawa lub Zarządzania, druga natomiast do wyboru Rzecznika Praw Studenta.

Jak głosować

Na każdej karcie można postawić TYLKO JEDEN znak „X” (dwie przecinające się w obrębie kratki kreski) w kratce przy nazwisku popieranego kandydata. W przypadku niepostawienia znaku lub postawieniu więcej niż jednego znaku głos będzie nieważny!

Wyniki Wyborów poznamy na początku listopada 2019 r.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO