WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Wykładowca WSPiA uczestnikiem międzynarodowej konferencji w Atenach

Dr Marta Pietras-Eichberger, Prodziekan – Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej znalazła się w gronie przedstawicieli 30 państw z całego świata zaproszony do udziału w 15. Międzynarodowej Konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego. Podczas konferencji zorganizowanej pod koniec września 2019 r. w Atenach wykładowca WSPiA wygłosiła referat na temat prawnych i politycznych aspektów transformacji UE w federację.

15. Międzynarodowa Konferencja The European Society of International Law (ESIL) zorganizowana została pod hasłem „Sovereignty: A concept in flux?”. Podczas konferencji, która odbyła się w Atenach, wystąpiło 90 przedstawicieli nauki prawa międzynarodowego z 30 państw z całego świata. Byli to m.in. sędziowie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Międzynarodowego Trybunału Karnego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Ministrowie Spraw Zagranicznych z poszczególnych państw, uznani praktycy z największych korporacji prawniczych zajmujących się m.in. reprezentowaniem państw w sporach z innymi podmiotami oraz przedstawiciele nauki z 50 ośrodków naukowych.

Dr Marta Pietras-Eichberger, Prodziekan – Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej została zaproszona na konferencję jako członek Interest Group on European Union as a Global Actor. Jest to jedna z 16 grup zainteresowań działających w ramach ESIL. Grupa zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. W ramach tej grupy podczas konferencji w Atenach wygłosiła referat nt.: Transformation European Union into a federation: legal and political aspects.

ESIL

The European Society of International Law (ESIL) jest jednym z najstarszych i najliczniejszych stowarzyszeń prawa międzynarodowego. Jego celem jest promocja i lepsze zrozumienie roli prawa międzynarodowego we współczesnym świecie, a także wymiana dobrych praktyk, doświadczeń naukowych i dydaktycznych. Służą temu liczne inicjatywy, m.in., konferencje, seminaria, warsztaty, wspólne publikacje naukowe, fora dyskusyjne. ESIL oferuje także nową platformę the Teaching Corner, która pozwala dzielić się materiałami dydaktycznymi oraz nowymi metodami nauczania wypracowanymi przez nauczycieli z 80 państw.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO