WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Wykładowcy WSPiA gościem dnia w Polskim Radiu Rzeszów

Osłabienie pozycji ONZ, wyroku w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich oraz podsumowanie kampanii wyborczej – to tematy, na które wypowiadali się wykładowcy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na antenie Polskiego Radia Rzeszów. W październiku gościem dnia w porannej audycji „Kalejdoskop” byli dr Marta Pietras-Eichberger, dr Mirosław Kurek oraz dr Leszek Gajos.

Dr Marta Pietras-Eichberger, Prodziekan — Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa w WSPiA, ekspert prawa międzynarodowego była gościem „Kalejdoskopu w czwartek 24 października 2019 r. Był to Dzień Narodów Zjednoczonych, święto obchodzone w rocznicę wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych. Rozmowa dotyczyła pozycji i roli Organizacji Narodów Zjednoczonych w świecie współczesnym. Mowa była także o Radzie Bezpieczeństwa i obecności naszego kraju w tym gremium.

Całej rozmowy można wysłuchać na stronie Polskiego Radia Rzeszów.

W piątek 11 października 2019 r. gościem dnia w Polskim Radiu Rzeszów był socjolog z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dr Leszek Gajos. Tym razem tematem rozmowy było podsumowanie tegorocznej kampanii wyborczej oraz wiarygodność sondaż przygotowywanych przez różne instytucje badawcze.Rozmowy z dr. Leszkiem Gajosem można posłuchać tutaj.

W tym miesiącu gościem poranka w Polskim Radiu Rzeszów był również dr Mirosław Kurek, ekonomista, Prodziekan WSPiA. Tematem rozmowy był ogłoszony na początku miesiąca wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich. Wyrok jest korzystny dla „frankowiczów” - polskie sądy mogą unieważniać umowy kredytowe i powinny kierować się interesem klienta.Wypowiedź dr. Mirosława Kurka zamieszczona jest na stronie Polskiego Radia Rzeszów.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO