WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Nowy Rzecznik Praw Studenta

Oskar Lipiński, student II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” to nowy Rzecznik Praw Studenta WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Poparło go ponad 70 procent głosujących studentów. Kadencja nowego RPS potrwa dwa lata. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która kilkanaście lat temu utworzyła funkcję Rzecznika Praw Studenta.

W wyborach nowego Rzecznika Praw Studenta mogli uczestniczyć wszyscy studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Frekwencja Wyborcza wyniosła 48 procent. Studenci mogli głosować na jednego z dwóch zgłoszonych kandydatów: Elizę Bąbę oraz Oskara Lipińskiego. Oboje są studentami II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”.

Po podliczeniu wszystkich oddanych głosów wybory na Rzecznika Praw Studenta wygrał Oskar Lipiński, zdobywając ponad 70 procent głosów. Jego zastępcą będzie Eliza Bąba, na którą zagłosowało ponad 28 procent studentów.

Oskar Lipiński jest studentem II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Na co dzień jest zawodnikiem JuJitsu Mieleckiego klubu Sukata, strzelcem klubu LOK Ogniomistrz oraz wolontariuszem Mieleckiego Schroniska dla zwierząt. W wolnych chwilach twórca tekstów oraz raper z ambicjami na wydanie własnej solowej płyty. Według niego poczucie humoru to coś, co jest najważniejsze w życiu codziennym.

Eliza Bąba to studentka II roku stacjonarnych studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Należy do Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii, bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez uczelnie. Interesuje się sportem i współpracuje z różnymi związkami sportowymi. Pomagała w organizacji m.in. EURO u21.

RPS

Rzecznik Praw Studenta wybierany jest przez studentów ze swojego grona. Kadencja trwa dwa lata. Rzecznik stoi na straży przestrzegania praw studenta, na bieżąco współpracuje z władzami Uczelni. Występuje również jako obrońca podczas postępowań dyscyplinarnych. WSPiA była jedną z pierwszych Uczelni w Polsce, która utworzyła funkcję Rzecznika.

Kontakt z RPS

Jeśli potrzebujesz pomocy Rzecznika Praw Studenta, to możesz się z nim skontaktować podczas dyżuru w siedzibie Samorządu Studenckiego WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (budynek A, II piętro, pokój 2.02), za pośrednictwem e-maila (rps@wspia.eu) oraz Facebooka.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO