WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w WSPiA

Szkolenie warsztatowe dla przyszłych startupów, dyżur Kliniki Przedsiębiorczości oraz II Rzeszowski Turniej Biznesowy – tak wygląda program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Wydarzenia dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu zorganizowane we wtorek i środę 19 i 20 listopada 2019 r.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w tym roku po raz kolejny włącza się w inicjatywę Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczelnia została organizatorem lub współorganizatorem kilku ciekawych przedsięwzięć. Przygotowania do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości rozpoczęły się w poniedziałek 18 listopada 2019 r. W ramach Praktycznego Poniedziałku studenci WSPiA uczestniczyli w spotkaniu, na którym poznali założenia ŚTP i wydarzenia, które zostaną zorganizowane w ramach tego formatu na Podkarpaciu. W tym samym dniu o godzinie 18:00 odbędzie się Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Podkarpaciu.

Warsztaty dla startupowców

We wtorek 19 listopada 2019 r. w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbędzie się pierwsze wydarzenie związane z ŚTP. Będzie to „Szkolenie warsztatowe dla przyszłych startupów”. Od godziny 10:00 uczestnicy warsztatów będą mogli dowiedzieć się, jak ważna jest innowacyjność pomysłu i strategia ochrony przed konkurencją (m.in.: patenty, know-how). Podczas spotkania mowa będzie także o potencjale zespołu realizującego projekt, modelach i strategiach biznesowych dla startupów, formach prezentacji star tupu i źródłach finansowania startupów z funduszy europejskich. Szklenie zakończą indywidualne konsultacja z ekspertami. „Warsztaty dla przyszłych startupów” odbędą się w Klubie Studenckim „Zemsta Docenta”

Dyżur Kliniki Przedsiębiorczości

W środę 20 listopada 2019 r. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowany zostanie specjalny dyżur działającej w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej Kliniki Przedsiębiorczości. W godzinach od 12:00 do 14:00 będzie można skonsultować pomysł na biznes przy wykorzystaniu „Business Model Poker”. Jest to narzędzie ułatwiające diagnozę mocnych i słabych stron biznesplanu oraz wyszukiwanie rozwiązań wynikających z doświadczeń innych firm. Szczegóły dotyczące dyżuru Kliniki Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie https://dyzur-kliniki-przedsiebiorczosci-wspia-tp2019-r.konfeo.com/pl/groups

Rzeszowski Turniej Biznesowy

W środę 20 listopada 2019 r. w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbędzie się także II Rzeszowski Turniej Biznesowy. Konkurs odbędzie się w godzinach 09:00 do 14:00. Tym razem uczestnicy będą zarządzać wirtualnym biurem podróży. Ich zadaniem będzie konkurowanie na wirtualnym rynku z innymi uczestnikami oraz podejmowanie szeregu decyzji podobnych do tych, które muszą podejmować właściciele firm działających w realnym świecie. Więcej na temat II Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego można znaleźć tutaj.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

ŚTP to największa tego typu impreza na świecie. Jest to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Główną grupą docelowa projektu są przyszli i obecni przedsiębiorcy oraz ludzie młodzi chcący prowadzić własną działalność gospodarczą.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO