WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Wykładowcy WSPiA komentują bieżące wydarzenia

Prof. Zbigniew Ćwiąkalski, dr Leszek Gajos oraz mgr Alena Myrda to wykładowcy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, których komentarze w ostatnich dniach pojawiły się w podkarpackich mediach. Prof. Ćwiąkalski mówił o szokujący wyroku 20 lat więzienia za oszustwo internetowe. Dr Gajos komentował wyniki badań zadowolenia Polaków, a mgr Myrda przestrzegała przed świątecznymi złodziejami.

Wypowiedź prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, wykładowcy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej; b. Ministra Sprawiedliwości można przeczytać w piątkowym Magazynie rzeszowskiej Gazety Wyborczej. Komentarz dotyczy sprawy pochodzącego z Podkarpacia Mateusz L., który na portalu aukcyjnym 150 razy sprzedał tego samego iPhone'a. Z oszustwa zrobił stałe źródło dochodu. Łącznie uzbierało się ok. 250 tys. zł. 29-latek usłyszał wyrok 20 lat pozbawienia wolności.

Według prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego wyrok sądu z Opola jest niezrozumiały. – Wyrok jest porównywalny do tych za popełnienie najgorszych zbrodni. Łagodniej karane są nawet zabójstwa, dlatego nie ma racjonalnego wytłumaczenia takiej decyzji. Tym bardziej że to młody człowiek, który oszukiwał ze względu na swoje uzależnienie od hazardu – uważa wykładowca WSPiA.

Cały artykuł można znaleźć na stronie rzeszowskiej Gazety Wyborczej oraz w piątkowym Magazynie Gazety Wyborczej.

Z kolei dr Leszek Gajos, komentował w Polskim Radiu Rzeszów wyniki badań CBOS dotyczących podsumowania mijającego roku. W badaniu miniony rok jako dobry oceniło 56 procent Polaków. To najlepszy wynik od 1989 roku. W porównaniu z poprzednim badaniem odsetek ocen dobrych wzrósł o 6 procent. Według wykładowcy WSPiA wyniki badania pokazują, że w społeczeństwie rodzi się poczucie stabilności materialnej, niezależnie od tego, na jakim jest ono poziomie. Dodaje jednak, że gdyby na to poczucie nałożyć problemy związane z wolnością czy demokracją, to wiele osób miałoby inne oceny.

Całej rozmowy z dr. Leszkiem Gajosem – gościem porannej audycji Kalejdoskop w Polskim Radiu Rzeszów można wysłuchać tutaj.

Trzeci wykładowca WSPiA komentował serię włamań do domów jednorodzinnych w Rzeszowie. W rozmowie z TVP 3 Rzeszów mgr Alena Myrda wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz b. Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podpowiadał jak zabezpieczyć się swój dom i na co zwrócić uwagę przed nawet kilkudniowym wyjazdem.

Materiał na temat włamań do domów jednorodzinnych w Rzeszowie można zobaczyć na stronie TVP 3 Rzeszów.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO