WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Weź udział w konkursie Web vs. Books

Jakie narzędzie lepiej sprawdza się przy rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa gospodarczego i zarządzaniem przedsiębiorstwem – książka czy internet? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas kolejnej edycji studenckiego konkursu Web vs. Books. W konkursie uczestniczyć mogą wszyscy studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na zgłoszenia drużyn czekamy do niedzieli 12 stycznia 2020 r.

W tym roku konkurs Web vs. Books potrwa dwa dni. W niedzielę 12 stycznia 2020 r. z kazusem z zakresu prawa gospodarczego lub zarządzania przedsiębiorstwem zmierzą się studenci studiów niestacjonarnych. W kolejnym dniu (poniedziałek 13 stycznia 2020 r.) z podobnym zadaniem zmierzą się studenci studiów stacjonarnych studiujący w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić dwuosobowy zespół w terminie do 12 stycznia 2020 r. do godziny 10:00. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Kliniki Przedsiębiorczości WSPiA.

Zgłoszone zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza będzie miała do dyspozycji wyłącznie zasoby biblioteczne (komentarze, podręczniki, artykuły naukowe, prawnicze bazy danych). Pozostali studenci będą mogli korzystać tylko ze stron internetowych. Do rozstrzygnięcia konkursu zostaną zaproszeni przedstawiciele zawodów prawniczych.

Konkurs Web vs. Books to inicjatywa Koła Naukowego Prawa Gospodarczego oraz działającej w WSPiA Klinki Przedsiębiorczości. W konkursie uczestniczyć mogą zespoły składające się z 2 osób – studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu problemu z zakresu prawa gospodarczego lub związanego z zarządzaniem przedsiębiorstwem (w formie kazusu, opinii, umowy itp.). Zadania będą konsultowane z przedsiębiorcami współpracującymi z Kołem Naukowym Prawa Gospodarczego i Kliniką Przedsiębiorczości.

Konkurs „Web vs. Books” ma kilka założeń. Po pierwsze ma pomóc w kształtowaniu i utrwalaniu umiejętności wyszukiwania informacji w oficjalnych publikacjach i prawniczych bazach danych. Z drugiej strony ma wykształcić w studentach potrzebę weryfikacji treści dostępnych w Internecie (m.in. encyklopediach społecznościowych, forach dyskusyjnych, blogach). Komisja konkursowa będzie oceniać poziom merytoryczny oraz czas wykonania zadania konkursowego. Rozgrywka „Web vs. Books” sprawdzi również, które źródła informacji pozwalają na szybsze i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów związanych z prawem gospodarczym.

Konkurs Web vs. Books dla studentów studiów niestacjonarnych odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 r. Rozgrywka rozpocznie się o godzinie 11:30 w Klubie Studenckim (budynek A). Studentów studiów stacjonarnych zapraszamy w poniedziałek 13 stycznia 2020 r. W tym dniu konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00 również w Klubie Studenckim.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie Koła Naukowego Prawa Gospodarczego. Tam można także znaleźć pełny regulamin konkursu Web vs. Books.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO