WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Osobowość Roku 2019

Prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2019. Nominację w kategorii Osobowość Roku przyznała Kapituła Reakcji Gazety Codziennej „Nowiny”. Jej członkowie docenili wkład w życie naukowe regionu oraz autorską koncepcję i wdrażanie nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów”.W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie podkarpackim prowadzi „Gazeta Codzienna Nowiny” i dziennik „Echo Dnia”, zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu. Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła redakcji GC "Nowiny" pod przewodnictwem redaktora naczelnego Stanisława Sowy. Elementem każdej nominacji jest jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

W tym roku Kapituła Redakcji GC „Nowicy” nominowała do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Nauka prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W uzasadnieniu nominacji członkowie kapituły docenili wkład w życie naukowe regionu, w szczególności autorską koncepcję i wdrażanie nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów”, podnoszącego jakość i efektywność nauczania na WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Prof. Jerzy Posłuszny utworzył i kieruje Uczelnią od 25 lat. WSPiA od wielu lat znajduje się w czołówce niepublicznych szkół wyższych w Polsce.

„System Kształcenia Studentów” realizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Nowoczesna Uczelnia” i składa się z czterech segmentów:

EDR – EDUKATOR (nowoczesny asystent studenta on-line);

SBS – STEP BY STEP (zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów);

MIX EDUKACYJNY (alternatywna wobec zajęć dydaktycznych forma zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji);

DKP – DROGA KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO (pięć ścieżek umożliwiających zdobywanie kwalifikacji i umiejętności praktycznych).

Istotą nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów” jest sukcesywne zdobywanie punktów odzwierciedlających nabywaną wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, w tym organizacyjne. W taki sposób student zalicza kolejne przedmioty, semestry i lata studiów. Oryginalna w skali kraju koncepcja wpisuje się w wizerunek Rzeszowa jako Stolicy Innowacji.

Laureatów w kategorii Nauka w tym roku wybiorą czytelnicy Gazety Codziennej Nowiny. Głosowanie rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i potrwa do wtorku, 25 lutego 2020 do godz. 21:00.

Aby oddać głos na prof. Jerzego Posłusznego, należy wysłać SMS o treści DNA.48 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT). Głosować można także za pośrednictwem strony nowiny24.pl.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO