WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Rozgrywki Futsalu wracają po noworocznej przerwie

Drużyna studentów I roku „bezpieczeństwa wewnętrznego” prowadzi z 12 punktami w tabeli rozgrywek Akademickiej Ligii Fusalu WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Za nami już 6 kolejek Ligi, w której w tym roku wystartowało 5 zespołów z różnych lat i kierunków studiów. Mecze rozgrywane są w każdy wtorek od godziny 17:00 w hali sportowej w budynku C.

Za nami 6. kolejka Akademickiej Ligi Futsalu WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Była to jednocześnie pierwsza kolejka rundy rewanżowej. We wtorek 21 stycznia 2020 w hali sportowej WSPiA można było zobaczyć dwa mecze. W pierwszym drużyna I roku „bezpieczeństwa wewnętrznego” spotkała się ze studentami II roku „prawa”. Mecz zakończył się wynikiem 13 do 4. Bramki dla drużyny BW zdobyli: Grzyb 5, Cieślak 5, Zoszczak 2, Balawajder. W zespole prawników strzelcami byli Czekaj 2, Żmuda i Chołody. W kolejnym meczu można było zobaczyć zacięty pojedynek drużyny II roku „bezpieczeństwa wewnętrznego” ze studentami I roku „administracji/zarządzanie” i „prawa”. Wynik – 19 do 11 (bramki: Kiełbasa 8, Klufas 5, Pinkowicz 3, Kusiak 3 - Sobieraj 6, Błyskal 4, Sowa).

Po 6 kolejce tabela wygląda następująco:

1. I rok BW, 12 pkt, bramki: 46-17.

2. II rok BW, 10 pkt, bramki: 51-25.

3. III rok BW, 10 pkt, bramki: 30-16.

4. I rok A/Z i Prawo, 3 pkt, bramki: 36-53.

5. II rok Prawo, -1 pkt, bramki: 9-59.

Najlepsi strzelcy po 6 kolejce:

1. Szymon Sobieraj (I AZ/Prawo), Piotr Kiełbasa (II BW) - po 18 bramek.

3. Dawid Grzyb (I BW), Robert Klufas (II BW) - po 14 bramek.

Rzeszowska Ligia Futsalu
Przypomnijmy, że drużyna AZS WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa cały czas gra w rozgrywkach Rzeszowskiej Ligii Futsalu. Pomimo drugiej porażki nadal prowadzi w tabeli rozgrywek z 12 punktami. W ostatnim meczu nasi studenci (w składzie: Wojtowicz, Wisz - Grzyb, Ziomek, Klufas, Kiełbasa oraz Sowa, Wiszyński, Cieplik, Jarosz, Sztur, Kusiak) zmierzyli się z drużyną Dentar Rzeszów. Niestety mecz zakończył się wynikiem 0 do 5 dla przeciwników. Nasi zawodnicy grali na wysokim poziomie jednak do przerwy, mimo sytuacji z obu stron, skuteczniejszy był doświadczony zespół przeciwnika (zdobywając dwa gole). W drugiej połowie AZS-iacy dążyli do zdobycia gola, jednak byli nieskuteczni (m.in. kilka słupków). Rywale wykorzystali błędy w defensywie i mimo gry z lotnym bramkarzem studentom WSPiA ani razu nie udało się skierować piłki do siatki. Druga porażka stała się faktem, ale nasza drużyna z dorobkiem 12 punktów (4 wygrane i 2 porażki) wciąż jest na czele rozgrywek.

W najbliższej kolejce drużyna AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej pauzuje. Kolejny mecz rozegra w poniedziałek 3 lutego 2020 r. o godz. 21.00 z drużyną Zaczernie. Mecz można oglądać w Hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42 w Rzeszowie.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO