WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Jak rozwijać swoją osobowość, budować karierę zawodową, jak się zachować, jak się ubrać – tego nauczą Cię w WSPiA

Szkoła Rozwoju Osobistego, Etykiety, Kariery, Autoprezentacji, Stylu i Zdrowia to sześć specjalistycznych szkoleń, w których od pierwszego roku uczestniczą wszyscy studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W ramach przedmiotu Rozwój Kompetencji Społecznych i Osobistych zdobywają kompetencje miękkie i interpersonalne bardzo przydatne w życiu prywatnym i zawodowym. Zajęcia prowadzą praktycy specjaliści z danej dziedziny.

Przedmiot Rozwój Kompetencji Społecznych i Osobistych uruchomiony został w 2018 r. W zajęciach uczestniczą studenci wszystkich kierunków (administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, zarządzanie) studiujący na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich oraz studenci I roku studiów II stopnia w WSPiA. Na studiach stacjonarnych I stopnia jest to 90 godzin warsztatów przez trzy lata studiów, a na niestacjonarnych 60 godzin. Dodatkowo przewidziano 20 godzin zajęć dla studentów I roku studiów II stopnia.

Jak Cię widza, tak Cie piszą!

Od dwóch lat zajęcia prowadzi stała ekipa ekspertów, przekazujących wiedze z różnych dziedzin. W semestrze letnim pojawią się jednak nowi wykładowcy, którzy poprowadzą zajęcia w ramach Szkoły Stylu. Studenci będą spotykać się z Sofi Sochą, dyplomowaną stylistką i kreatorem wizerunku z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Podczas zajęć dowiedzą się jak odpowiednio dobierać garderobę, jak kreować swój wizerunek biznesowy, w jaki sposób dobierać i wykonywać makijaż oraz odpowiednią fryzurę.

Wracam do szkoły – tak Sofi Socha opisuje początek swojej przygody z WSPiA. – Bardzo się cieszę, że będę mogła przekazać swoją wiedzę i nie mogę doczekać się spotkania ze studentami. Wizerunek przyszłych menedżerów, prawników i polityków to poważna sprawa. To doskonały pomyśl i myślę, że za kilka, kilkanaście lat zajęcia z wizerunku będą w programach wielu uczelni – zaznacza Sofi Socha.

Z kolei w ramach Szkoły Stylu zajęcia dla studentów WSPiA poprowadzi Gabriel Koperkiewicz, trener personalny, szkoleniowiec, specjalista z zakresu dietetyki, budowania siły i masy mięśniowej, kształtowania sylwetki oraz wielokrotny medalista zawodów kulturystycznych. Podczas zajęć skupi się na przekazaniu wiedzy z zakresu odpowiedniego formowania sylwetki, właściwego doboru ćwiczeń i dbania poprzez ruch o swoje zdrowie.

Eksperci i praktycy doradzają

Przypomnijmy, że w ramach przedmiotu Rozwój Kompetencji Społecznych i Osobistych działa sześć różnych, tematycznych szkół. Zajęcia w ramach Szkoły Rozwoju Osobistego prowadzą psycholodzy Dr Ewa Rzeszutko-Wójcik oraz dr Lech Żukowski, którzy pracują ze studentami nad ich rozwojem interpersonalnym. Szkołę Etykiety prowadzi mgr Ryszard Winiarski, ekspert z zakresu etykiety, były konsul RP na Ukrainie i w Rosji. W ramach tej szkoły studenci poznają zasady odpowiedniego zachowania się w towarzystwie i oficjalnych sytuacjach, protokołu dyplomatycznego oraz zasady etykiety.

W planie studiów w WSPiA znalazła się także Szkoła Kariery prowadzona przez dr. Huberta Kawalca, specjalistę od kreowania marki osobistej i budowania kariery zawodowej. Te zajęcia mają pomóc studentom przygotować się do poszukiwania pracy i właściwego sposobu prezentacji siebie przed pracodawcą. W ramach Szkoły Autoprezentacji studenci uczą się pod okiem mgr. Michała Chołki, aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz mgr Przemysława Pawlaka, Rzecznika Prasowego WSPiA. Zajęcia mają na celu pokazanie technik właściwej wymowy i sposobów radzenia sobie z wystąpieniami publicznymi. Ostatnim elementem jest Szkoła Zdrowia prowadzona przez dr Annę Iwanicką-Maciurę, dietetyka. Specjalistę z zakresu zdrowia i higieny psychicznej. Te zajęcia mają zaprezentować zasady prawidłowego stylu życia i profilaktykę chorób cywilizacyjnych i uzależnień.

Zadbaj o rozwój swoich kompetencji

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedną z pierwszych Uczelni, która uruchomiła przedmiot rozwijający tzw. kompetencje miękkie i interpersonalne na taką skalę. Poszczególne Szkoły uruchamiane są w różnych semestrach tak, aby każdy student mógł skorzystać z nich, jak najwięcej. Jest to innowacyjne rozwiązanie mające na celu przygotowanie studentów na różne sytuacje pojawiające się w życiu codziennym. W programie znajdują się takie zagadnienia, jak sztuka budowania pozytywnego myślenia, perswazji, wywierania wpływu na innych i asertywności. Studenci uczą się sposobów obrony przed manipulacją, radzenia sobie ze stresem i wystąpieniami publicznymi. Wśród tematów są także te dotyczące odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, zasady etykiety i zachowania w towarzystwie, właściwego ubioru i jaki makijaż na różne okazje, zdrowia, zasad zdrowego żywienia i dbania o swój organizm.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO