WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Zobacz jak wygląda Kampus WSPiA

3 nowoczesne i doskonale wyposażone budynki dydaktyczne, Klub Studencki „Zemsta Docenta”, ogród wypoczynkowy, restauracja, siłownia, dwie hale sportowe, sala do treningu sztuk walki, kilkadziesiąt sal wykładowych oraz parking dla ponad 800 samochodów – to wszystko na 21 tys. metrów kwadratowych. Tak prezentuje się kampus WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, czyli miejsce, w którym będziesz studiować.

Chcesz poznać nasz kampus? Zobacz „Wirtualny Spacer” w Google Street View.

Kampus WSPiA – tu znajdziesz wszystko

WSPiA rozpoczęła w centrum Rzeszowa budowę nowoczesnego kampusu już w 2001 r. W otoczeniu pełnym zieleni przy ul. Cegielnianej 14 znajdują się budynki: „Collegium Administrativum”, „Collegium Iuridicum” wraz z Klubem Studenckim „Zemsta Docenta” i restauracją „W ogrodach” oraz „Collegium Securitatis”. Do dyspozycji studentów jest także ogród wypoczynkowy oraz parkingi, które mieszczą ok. 800 samochodów.W kampusie WSPiA znajdziesz przede wszystkim doskonałe warunki do studiowania. – Kiedy trzy lata temu rozpoczynałam studia w WSPiA, oprócz oferty edukacyjnej zwróciłam uwagę właśnie na kampus Uczelni – mówi Kinga, studentka WSPiA. – W pierwszym momencie najbardziej spodobało mi się otoczenie i lokalizacja. Uczelnia mieści się praktycznie w centrum Rzeszowa. Dookoła budynków znaleźć można piękny ogród z mnóstwem drzew i ławeczek, na których można odpocząć w przerwie między zajęciami. Kiedy już rozpoczęłam studia, przekonałam się, że doskonałe warunki panują również w budynkach Uczelni. Długo można by wymieniać miejsca, które warto zobaczyć i w których mamy zajęcia – tłumaczy studentka.Collegium Administrativum”

W kampusie WSPiA znajdują się trzy budynki. Każdy zbudowany został z myślą o studentach konkretnego kierunku studiów. Pierwszy to „Collegium Administrativum”. Wybudowano go z myślą o studentach kierunku „Administracja // Zarządzanie”. W tym budynku znajdują się m.in. jedna z największych w regionie auli oraz: sale wykładowe, biblioteka, czytelnia, kawiarenka internetowa, pracownia komputerowa, dziekanat i kiosk. Wszystkie sale są klimatyzowane. Jest też część, w której można wypocząć, czyli nasze wyjątkowe, zielone patio. Rosną w nim różne rośliny, m.in. egzotyczne palmy. Jest także fontanna, w której każdy student po ukończeniu studiów robi sobie pamiątkowe zdjęcie.„Collegium Iuridicum”

Korzystają z niego głównie studenci kierunku „prawo”. W tym budynku znajdują się dwie duże sale wykładowe (na 400 i 200 osób) oraz sale seminaryjne i językowe. Jest także hala sportowa z torem przeszkód, takim jak na egzaminie do Policji oraz „sala rozpraw”, w której odbywają się m.in. symulowane rozprawy sądowe. Tutaj znajduje się także studencka restauracja „W ogrodach” oraz doskonale wyposażony Klub Studencki „Zemsta Docenta” z małym ogrodem botanicznym, fontanną, estradą oraz hiszpańskimi schodami.„Collegium Securitatis”

Najnowszy budynek WSPiA to „Collegium Securitatis”, przeznaczone dla studentów „Bezpieczeństwa wewnętrznego”. Znajdują się w nim np. strzelnica elektroniczna i sala do ćwiczeń sztuk walki. W tym budynku działa także Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Ważną częścią „Collegium Securitatis” jest pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala sportowa. Dział tu także bezpłatna siłownia dla studentów.Więcej zdjęć kampusu WSPiA znajdziesz tutaj.

Szukasz informacji o studiach w WSPiA? Znajdziesz je pod numerami tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82, kom. 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO