WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Zdalny semestr letni za nami – czas na podsumowanie

Prawie 13 tys. spotkań na platformie MS Teams zorganizowanych zostało w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021. To imponujący wyniki dzięki, któremu nasza Uczelnia zrealizowała cały plan zajęć zgodnie z obowiązującym kalendarzem studenta. Pokazuje także, że jesteśmy doskonale przygotowani na wszystkie nawet te najgorsze scenariusze pandemijne.

Najważniejszą informacją po zakończeniu zajęć w formie zdalnej jest to, że w przeciwieństwie do wielu Uczelni WSPiA zakończył zajęcia zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. Nie było konieczności zmian w planach i wydłużania semestru. Dzięki temu studenci studiów stacjonarnych zakończyli zajęcia już w połowie czerwca, a studenci studiów niestacjonarnych uczestniczyli w ostatnich wykładach w niedzielę 4 lipca 2021 r.

Tak jak w poprzednich semestrach WSPiA prowadziła zajęcia za pośrednictwem platformy MS Teams, organizując różne formy aktywności studenckiej. Teams wykorzystywany był w WSPiA do prowadzenia wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń, warsztatów, seminariów dyplomowych, egzaminów ustnych, kursów dodatkowych, spotkań i konferencji Kół Naukowych. Oprócz zajęć zdalnych studenci mieli także do dyspozycji materiały do nauki zamieszczane w EDUKATORZE – stworzonym przez WSPiA asystencie studenta on-line.

Sesja odbywa się w formie zdalnej. Studenci otrzymali pełny harmonogram z informacją, jaką formę będzie miał egzamin z określonego przedmiotu. W sesji on-line egzaminy i zaliczenia z przedmiotów wiodących i kierunkowych są przeprowadzane w formie testowej w aplikacji Forms. Pozostałe przedmioty, w tym specjalnościowe oraz ćwiczenia i warsztaty są zaliczane w formie ustalonej ze studentami przez prowadzącego zajęcia.

Edukacja zdalna w WSPiA w liczbach

W semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA odbyło się blisko 13 tys. spotkań na platformie MS Teams. Dało to imponujące wyniki:

  • podczas zajęć wykładowcy i studenci nadawali dźwięk łącznie przez prawie 250 tys. godzin
  • ich transmisje wideo łącznie zajęły ponad 216 tys. godzin zegarowych.
  • czas udostępniania ekranu i prezentacji przez wykładowców i studentów to blisko 7 tys. godzin.
  • na różnych czatach pojawiło się blisko 20 tys. wiadomości.
  • do końca czerwca licznik odpowiedzi udzielonych w testach i ankietach w aplikacji Forms przekroczył 57 tys.
  • przez cały semestr studenci umieścili w osobistych magazynach w chmurze (OneDrive) około 38 tys. różnych plików o łącznej wadze 200 GB.


EDR

W edukacji zdalnej bardzo pomocny był także EDUKATOR studenta WSPiA, jedyne takie narzędzie ułatwiające i wspierające zdobywanie wiedzy i naukę tematów. W semestrze letnim w EDUKATORZE studenci WSPiA otrzymali blisko 20 tys. plików. Ich łączna waga przekracza 5 GB.

Jesteśmy doskonale przygotowani!

Nad sprawnym przebiegiem zajęć przez cały czas czuwał zespół ludzi powołany do obsługi edukacji zdalnej. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy przez cały semestr zajmowały się m.in. zakładaniem zajęć, ich kontrolą pod kontem technicznym oraz udostępnianiem automatycznych list obecności. Studenci i wykładowcy mogli korzystać z dedykowanej pomocy technicznej dla aplikacji MS Teams.

Statystyki i sposób obsługi edukacji zdalnej najlepiej pokazują, że WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana na każdą ewentualność związana z pandemią. Jeśli zajedzie taka potrzeba, Uczelnia nadal będzie korzystać z platformy Microsoft Teams.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2022
Realizacja: SOLVEO