WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Zobacz jeden dzień z życia WSPiA

Lipiec 2021 r. w WSPiA to czas bardzo intensywnej pracy studentów i wykładowców. Przez cały miesiąc trwają stacjonarne obrony prac dyplomowych. Dzięki temu codziennie odwiedzają nas studenci, a nasz Kampus znów tętni życiem. Uwieczniliśmy jeden dzień w WSPiA na krótkim Time Lapsie z dnia obron.

Film pokazuje jeden dzień z życia WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Przygotowany został podczas weekendu stacjonarnych obron prac dyplomowych. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od ubiegłego roku zasadami wszystkie obrony prac dyplomowych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych oraz studiach podyplomowych w WSPiA odbywają się w murach Uczelni. Jest to podyktowane tym, że egzamin dyplomowy jest uroczystą chwilą pozostającą w pamięci na lata i nie należy z niej rezygnować. Spotkała się także z przychylnością i zadowoleniem studentów przystępujących do egzaminów dyplomowych. Jedynie w uzasadnionych przypadkach na prośbę studenta istnieje możliwość obrony w formie on-line.

Zgodnie z zasadami przyjętymi w WSPiA każda obrona ustalona jest na konkretną godzinę. Czas trwania obrony wynosi około 15 minut. W komisji zasiada promotor, recenzent i przewodniczący. Student odpowiada zarówno na pytania związane z pracą dyplomową, jak i całością swoich studiów. Pytania mogą dotyczyć różnych przedmiotów.

Zobacz Time Lapsa z WSPiA


Najważniejszy egzamin studenta

Obrony prac dyplomowych w WSPiA odbywają się praktycznie codziennie. Jak opowiadają świeżo upieczeni abonenci, obrona nie jest taka straszna. – Wszyscy najbardziej obawiamy się, że dostaniemy pytania, na które trudno będzie odpowiedzieć. Jednak jeśli ktoś jest dobrze przygotowany i pracował przez ostatnie lata, zdając egzaminy i zdobywając zaliczenia, ma mniejszą tremę. W komisji zawsze jest promotor i recenzent oraz dziekan odpowiadający za dany kierunek studiów. Ich pozytywne nastawienie i spokój zdecydowanie ułatwia zapanowanie nad stresem, a tym samym całą obronę. Na końcu jest radość i spełnienie, które trudno opisać. No i satysfakcja z kilku lat spędzonych w murach WSPiA – opowiadają o swoich obrona prac dyplomowych nowi absolwenci WSPiA.

Wszystkim tegorocznym Absolwentom WSPiA gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu!

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2022
Realizacja: SOLVEO