WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Absolwenci prawa w WSPiA z bardzo dobrymi wynikami egzaminów na aplikacje

Ponad 57 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy skończyli studia w 2020 r. i przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym. Plasuje to nas w pierwszej trójce wśród uczelni niepublicznych w Polsce i na pierwszym miejscu w regionie. Tak wynika z przygotowywanej co roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości analizy wyników egzaminów wstępnych na aplikacje.

Jesteś zainteresowany studiami w WSPiA? Zapraszamy na stronę rekrutacji.

Egzaminy na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą odbyły się we wrześniu 2020 r. Po ogłoszeniu wyników Ministerstwo Sprawiedliwości jak co roku poddało je głębokiej analizie, na podstawie której powstał obszerny raport pokazujący jak podczas egzaminów poradzili sobie absolwenci wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych.

Z zaprezentowanej analizy danych jednoznacznie wynika, że pod względem zdawalności na wybraną aplikację absolwenci prawa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zajęli trzecie miejsce w Polsce wśród osób, które ukończyły studia w 2020 r. w uczelniach niepublicznych. Zdawalność na poziomie ponad 57 proc. pozwoliła im wyprzedzić absolwentów m.in. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego.

Co bardzo ważne łącznie ubiegłoroczni absolwenci i absolwenci z wcześniejszych lat, którzy przystąpili do egzaminu na aplikację w 2020 r. osiągnęli zdawalność na poziomie 45 procent. Daje to nam miejsce w pierwszej piątce niepublicznych uczelni prawniczych w Polsce. Absolwenci WSPiA okazali się lepsi m.in. od osób które ukończyły studia prawnicze na KUL, Uniwersytecie Rzeszowskim, Warmińsko-Mazurskim czy w Białymstoku.

Przedstawione wyniki pokazują także, że absolwenci studiów niestacjonarnych na kierunku prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej osiągnęli jedną najwyższych średnich pod względem zdawalności na wybraną aplikację spośród wszystkich niepublicznych Uczelni w Polsce (3 miejsce). 50 proc. z nich uzyskało wynik pozytywny z wybranego egzaminu. W przypadku absolwentów studiów stacjonarnych w WSPiA było to ponad 42 proc. (piąte miejsce wśród uczelni niepublicznych).

Warto także zaznaczyć, że ubiegłoroczni absolwenci prawa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej przystąpili głównie do egzaminu na aplikację radcowską i adwokacką. Osoby, które uzyskały wynik pozytywny, ukończyły studia z oceną bardzo dobrą i plus dobrą na dyplomie. Absolwenci WSPiA zdawali egzaminy w Rzeszowie, Krakowie i Warszawie.

Prawo w WSPiA

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu. Kształci studentów od ponad 25 lat. Prowadzi m.in. jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. Uczelnia zbudowała doskonałą własną kadrę naukową. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin m.in. prof. Andrzej Zoll (b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego i b. Rzecznik Praw Obywatelskich), prof. Zbigniew Ćwiąkalski (b. Minister Sprawiedliwości). Wśród wykładowców są praktycy m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i przedstawicieli biznesu. Od 2011 r. WSPiA posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu stała się pierwszą niepubliczną uczelnią akademicką w regionie.

Więcej na temat kierunku prawo w WSPiA znajdziesz tutaj.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2022
Realizacja: SOLVEO