WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Za nami I tura rekrutacji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

WSPiA tradycyjnie na początku sierpnia kończy I turę rekrutacji kandydatów na studia. W roku akademickim 2021/2022 na osoby chcące studiować na jednym z czterech prowadzonych przez Uczelnię kierunków przygotowano aż 28 atrakcyjnych specjalności. Wyniki I tury rekrutacji potwierdzają atrakcyjność oferty WSPiA, która ciszy się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem.

I tura rekrutacji w WSPiA rozpoczęła się 1 czerwca 2021 r. Kandydaci mogli składać podania o przyjęcie na studia do 4 sierpnia 2021 r. Do wyboru mieli cztery sprawdzone i dobrze przygotowane kierunki studiów: „administrację” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia). W ramach wszystkich kierunków studiów WSPiA przygotowała 28 specjalności dostosowanych do potrzeb rynku pracy w tym 7 nowości!

Młodzi ludzie chcą studiować

Podsumowując I turę tegorocznej rekrutacji w WSPiA widać, że pandemia nie powstrzymała młodych ludzi przed zdobywaniem wiedzy i nowych doświadczeń. – Analizując wyniki rok do roku, śmiało możemy powiedzieć, że pierwsza tura rekrutacji w WSPiA to nasz sukces. Zamykamy ją trzy razy większą liczbą kandydatów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dotyczy to zarówno studiów I jak i II stopnia. To oczywiście wyniki po I turze i na całościowe podsumowanie przyjdzie czas dopiero na koniec września po zakończeniu kolejnej tury rekrutacji – mówi Przemysław Pawlak, Rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Dodaje, że takie wyniki to bardzo dobra informacja dla WSPiA pokazująca, że przygotowana oferta edukacyjna jest atrakcyjna dla młodych ludzi. – I tura rekrutacji pokazała niesłabnącą popularność naszego nowatorskiego sposobu studiowania na pierwszym roku, czyli połączenia kierunku „administracja//zarządzanie”. Więcej osób interesuje się także studiami II stopnia na kierunku „administracja”. Dużą popularnością cieszą się studia I i II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Na podobnym do ubiegłorocznego poziomie utrzymała się rekrutacja na kierunek „prawo” wybierany przez osoby mające ugruntowane plany na przyszłość. Dane z tegorocznej rekrutacji pokazują także duży wzrost zainteresowania studiami II stopnia na wszystkich naszych kierunkach – podsumowuje Przemysław Pawlak.

Nadal czekamy na kandydatów

Pomimo dobrych wyników I tury rekrutacji WSPiA nadal ma wolne miejsca na wszystkich prowadzonych kierunkach. Osoby zainteresowane studiami mogą już składać podania w ramach trwającej II tury rekrutacji, która zakończy się 25 września 2021 r. Ogłoszenie wyników drugiej tury nastąpi 27 września (poniedziałek) 2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia.

W tym jesteśmy najlepsi

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to pierwsza i najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Przez ten czas mury uczelni opuściło ponad 50 tys. absolwentów, a uczelnia cały czas rozwijała i wzmacniała prowadzone kierunki. Daje to kandydatom gwarancję zdobywania specjalistycznej wiedzy na najwyższym poziomie oraz pracy z wybitnymi naukowcami współpracującymi z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO