WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Dziekan WSPiA o wzroście cen w Polsce

Dr Mirosław Kurek, Dziekan i Ekonomista w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oceniał na antenie Polskiego Radia Rzeszów przyczyny wzrostu cen we Polsce. Gość porannej audycji „Kalejdoskop” przyznał, że wzrost cen w sklepach i za usługi w różnych branżach może potrwać dłużej. Całej rozmowy z 24 sierpnia 2021 r. można wysłuchać na stronie Polskiego Radia Rzeszów.

Podczas rozmowy dr Mirosław Kurek, Dziekan i Ekonomista z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej tłumaczył powody ciągłego wzrostu cen w Polsce. Według wykładowcy naszej uczelni to, co się dzieje, jest skutkiem wielu procesów. Z jednej strony mamy uwarunkowania światowe, związane z pandemią COVID-19. Ratowanie wielu sektorów gospodarki polegało na dodrukowywaniu pieniądza. Z drugiej strony państwo prowadzi rozbudowaną politykę socjalną, która musi kosztować. Zdaniem naszego ekonomisty możemy sobie jednak poradzić ze wzrostem cen.

Dr Mirosław Kurek uważa, że najbardziej pożądana jest teraz polityka oszczędnościowa. Musimy umiejętnie gospodarować naszym budżetem, bo pieniądze mogą bardzo szybko uciekać.Całej rozmowy, którą przeprowadził Szymon Taranda można wysłuchać na stronie Polskiego Radia Rzeszów.

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO