WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Poznaj Wielomieszkaniowy Dom Studencki WSPiA

Co roku na początku września rozpoczynają się intensywne przygotowania do nowego roku akademickiego. Szczególnie dotyczy to osób, które dopiero zaczynają przygodę ze studiami. Jest to najlepszy moment na to, aby zastanowić się m.in. gdzie będę mieszkać przez najbliższy rok oraz ile zapłacę za pokój czy mieszkanie. Studenci WSPiA nie mają tego problemu, bo czeka na nich nietypowy akademik stworzony przez Uczelnię. Zobacz, jak mieszkają nasi studenci.Nie zwlekaj, już dziś zarejestruj się na stronie e-rekrutacji!

Nietypowym akademik WSPiA to jedyny w Polsce Wielomieszkaniowy Dom Studencki (WDS) stworzony kilkanaście lat temu. Składa się on z 40 niezależnych mieszkań o łącznej powierzchni ponad 3300 m2. Przygotowano w nim ponad 200 miejsc w jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach. Wszystkie mieszkania znajdują się blisko kampusu WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (na osiedlach Nowe Miasto, Drabiniaka i Paderewskiego). Dotarcie spacerem do kampusu zajmuje nie więcej niż 10 minut. W pobliżu znajduje się kilkanaście sklepów, restauracji, duże centrum handlowe, hipermarket, klub z kręgielnią i bulwary nad Wisłokiem.

Największym atutem naszych mieszkań jest jednak opłata za miejsce w wybranym pokoju. Doceniają to studenci, porównując opłatę z cenami wynajmu mieszkań w Rzeszowie. Mieszkając w WDS za miejsce w pokoju jednoosobowym zapłacisz 420 zł miesięcznie. Opłata za dwójkę to 370 zł, a za miejsce w pokoju trzyosobowym 350 zł.

O mieszkaniach WSPiA należy powiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz. Jest to brak dodatkowych opłat za media. Co to oznacza? Wynajmując zwykłe mieszkanie, musisz zapłacić właścicielowi, opłacić czynsz i rachunki. Jeśli mieszkasz w WDS płacisz tylko za przyznane miejsce w pokoju. Pozostałe opłaty za wodę, prąd czy gaz nie są twoim zmartwieniem. Dodatkowo w naszych mieszkaniach masz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Dzięki takiemu podejściu WSPiA może pochwalić się jedną z najtańszych ofert zakwaterowania w Rzeszowie. Co o naszych mieszkaniach sądzą studenci? – To świetna propozycja nie tylko ze względu na cenę, ale także integrację – mówi Kinga, studentka „bezpieczeństwa wewnętrznego”.

– Kiedy rozpoczynałam przygodę ze studiami, zastanawiałam się, jak to będzie wyglądało. Musiałam wyjechać z rodzinnego miasta i przenieść się do Rzeszowa. Cały czas myślałam gdzie będę mieszkać. Podczas rekrutacji na studia dostałam informacje o możliwości zamieszkania w mieszkaniach uczelnianych. Decyzja o złożeniu podania była szybka. Na wszelki wypadek porównałam jeszcze opłaty za miejsce z cenami wynajmu mieszkań w Rzeszowie, jednak nie znalazłam lepszej oferty. Na początku dostałam miejsce w pokoju trzyosobowym. Moi znajomi, byli mocno zdziwieni, kiedy powiedziałam im że za miejsce w pokoju zapłacę 350 zł – opowiada Kinga.

Dodaje, że cena za miejsce w mieszkaniu to nie jedyny atut WDS. – Mieszkania są przestronne i ładne. Znajdują się bardzo blisko Uczelni, Centrum miasta, rzeszowskiego rynku i dużego Centrum handlowego. Nie trzeba martwić się rachunkami i mamy darmowy Internet. To wszystko w zupełności wystarcza do wygodnego studenckiego życia. Dodatkowym elementem jest integracja z ludźmi z roku. Mamy wspólną kuchnię, w której dość często przesiadujemy. Jak trzeba przysiąść do nauki, to możemy się nawzajem mobilizować i skorzystać z pomocy koleżanek. Nie widzę lepszego sposobu na studenckie mieszkanie – tłumaczy Kinga.

Więcej na temat WDS znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie dla kandydatów na studia (http://www.wspia.eu/dla-kandydata/oferta-edukacyjna).

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO