WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Baza dydaktyczna

1997 - Oddaliśmy do użytku pierwszą siedzibę Uczelni (wówczas działającej pod nazwą Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Przemyślu) - pałac Lubomirskich w Przemyślu - o pow. 1 500 m2.
2000 - Oddaliśmy do użytku własny obiekt dydaktyczny w centrum Przemyśla o pow. 3 000 m2 .
2001 - Zakupiliśmy działkę znajdującą się w centrum Rzeszowa o pow. ok. 3 ha, przy ul. Cegielnianej.
2003 - Oddaliśmy do użytku budynek „Collegium Administrativum” o powierzchni 11 500 m2, znajdujący się w centrum Rzeszowa. Przy ul. Cegielniajej 14 powstał kampus WSPiA w Rzeszowie.
2004 - Rozpoczęliśmy tworzenie Zespołu Mieszkań Uczelnianych (obecnie WSPiA jest właścicielem 49 mieszkań o pow. 3 700 m2).
2008 - W kampusie WSPiA w Rzeszowie wybudowaliśmy kolejny obiekt dydaktyczny - „Collegium Iuridicum” o pow. ok. 3 000 m2.
2009 - Oddaliśmy do użytku klub studencki „Zemsta Docenta” o pow. 350 m2.
2010 -  Na terenie kampusu WSPiA w Rzeszowie wybudowaliśmy restaurację „W ogrodach” (mieszczącą także pizzerię i spaghetterię).
2011:

  • Zakończyliśmy inwestycję w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych (pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne), na którą otrzymaliśmy dotację w wysokości 3,5 mln zł. Jest to jedna z największych tego typu instalacji w Polsce.
  • Oddaliśmy do użytku nowy obiekt dydaktyczny w kampusie WSPiA w Rzeszowie - „Collegium Securitatis”, przeznaczony głównie dla studentów kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, o pow. 2 800 m2.
  • Otworzyliśmy nowoczesne laboratorium kryminalistyczne.
  • Uzyskaliśmy dotację w wysokości 8,5 mln zł m.in. na rozbudowę „Collegium Securitatis”, obejmującą budynek oraz wielopoziomowy parking dla studentów.

2012 - Zakończyliśmy tworzenie ogrodów uczelnianych. 
2013 - Rozpoczęliśmy rozbudowę "Collegium Securitatis" oraz budowę nowych parkingów.
2014:

  • W rzeszowskim kampusie WSPiA oddaliśmy do użytku instalacje ogniw fotowoltaicznych na parkingach, wraz ze pierwszymi w Rzeszowie stanowiskami do ładowania akumulatorów pojazdów elektrycznych (jednocześnie mogą być ładowane 4 pojazdy). Łącznie ogniwa fotowoltaiczne w WSPiA zajmują teraz powierzchnię około 1 200 m2. W ramach tej inwestycji rozbudowany został także istniejący na Uczelni system pomp ciepła. Aula oraz sale wykładowe w budynku "Collegium Administrativum" zostały wyposażone w klimatyzację (zasilaną z ukłądu pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych).
  • Zakończyliśmy rozbudowę „Collegium Securitatis” (budynek C1, dodatkowa pow. 3 200 m2) oraz budowę nowych parkingów.

2016 - Otworzyliśmy Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej - mieści się ono na II piętrze budynku C1. Mieszczą się w nim: Laboratorium Kryminalistyczne (z pracowniami: Identyfikacji Kryminalistycznej, Medycyny Sądowej i Biologii Sądowej oraz  Badań Wariograficznych), Laboratorium Symulacji Zdarzeń (w skład którego wchodzą Pracownia Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Pracownia Balistyki), a także Pracownia Badań nad Terroryzmem.


Jesteśmy właścicielem obiektów dydaktyczno-socjalnych w Rzeszowie i Przemyślu o pow. ok. 24 tys. m2.

 

Kampus WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej został zlokalizowany na w centrum Rzeszowa na pow. 3 ha. W otoczeniu pełnym zieleni znajdują się trzy obiekty dydaktyczne „Collegium Administrativum”, „Collegium Iuridicum” wraz z klubem studenckim „Zemsta Docenta” i restauracją „W ogrodach” (w której znajduje się także pizzeria i spaghetteria) oraz „Collegium Securitatis” o łącznej powierzchni ponad 21 tys. m2. Studenci mają do dyspozycji ogród wypoczynkowy oraz parkingi, które pomieszczą ok. 800 samochodów.

„Collegium Administrativum” posiada trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Mieszczą się w nim: duża aula na 460 osób, sale wykładowe, sala konferencyjna z kabinami do tłumaczenia symultanicznego, biblioteka, czytelnia, kawiarenka internetowa, pracownia komputerowa, podziemny parking. Studentom oddaliśmy do dyspozycji także: pełne zieleni patio z fontanną oraz bezprzewodowym dostępem do Internetu, bar, kiosk.

W „Collegium Iuridicum” mieszczą się: dwie aule – na 400 i 200 osób, „sala rozpraw”, sale seminaryjne, sale językowe. W „sali rozpraw” nasi studenci prowadzą inscenizowane rozprawy sądowe. Korzystając z profesjonalnego wyposażenia sali, studenci wcielają się w role: sędziego, prokuratora lub adwokata.

Oryginalny budynek klubu studenckiego „Zemsta Docenta” mieści mały ogród botaniczny, fontannę sterowaną numerycznie, estradę oraz schody hiszpańskie. Klub wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający. Oszklona ściana zachodnia budynku jest otwierana.

„Collegium Securitatis” – w oddanym do użytku w grudniu 2011 r. obiekcie – znajdują się m.in: nowocześnie wyposażone pracownie dydaktyczne, pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala: sportowa i koncertowa z widownią dla 350 osób oraz nowoczesna strzelnica elektroniczna. W 2014 roku zakończyliśmy rozbudowę tego obiektu m.in. o sale dydaktyczne, sale do ćwiczeń sztuk walki oraz wielopoziomowy parking dla studentów. W nowej części budynku zostało zlokalizowane Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. W jego skład wchodzą: Laboratorium Kryminalistyczne (z pracowniami: Identyfikacji Kryminalistycznej, Medycyny Sądowej i Biologii Sądowej oraz  Badań Wariograficznych), Laboratorium Symulacji Zdarzeń (w skład którego wchodzą Pracownia Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Pracownia Balistyki), a także Pracownia Badań nad Terroryzmem.

Wszystkie budynki dostosowaliśmy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W naszym kampusie stworzyliśmy studentom miejsce nie tylko na naukę, ale także na zabawę, sport i wypoczynek.
 

Siedziba Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji - Rzeszów
Siedziba WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej - Rzeszów

Galeria zdjęć Kampusu WSPiA

Galeria zdjęć Collegium Administrativum

Galeria zdjęć Collegium Iuridicum

Galeria zdjęć Collegium Securitatis

 

Zobacz Wirtualny Spacer - Google Street View

 

WSPiA jest równiez właścicielem zabytkowego obiektu w centrum Przemyśla.  W czteropoziomowym budynku znajdują się m.in.: aula, sale wykładowe, czytelnia, pracownia komputerowa.

 

Siedziba Wyższej Szkoły Prawa i Administracji - Przemyśl
Budynek WSPiA - Przemyśl.

więcej zdjęć

 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2017
Realizacja: SOLVEO