WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Нагрода поєднання

30 серпня в місці майбутнього українсько-польського пропуску в рамах проведення Європейських Днів Добросусідства відбулося урочисте вручення нагороди Капітули поєднання. Цьогорічними лауреатами Капітули стали Єжи Гоффман та Богдан Ступка за значний внесок в справу польсько-українського порозуміння та співпраці. Капітула польсько-українського примирення була створена зметою формування нової моделі відносин між поляками і українцями. Ідея нагороди поєднання належить польському журналісту Мереку Цинкару, нині директору програм фундації Партнерство задля демократії. Першу нагороду вручав Іван Павло ІІ під час перебування у Львові. Нині нагорода поєднання продовжує своє існування при Екуменічному Домі Соціальної Допомоги Згромадження Сестер Служебниць НДМ у Пралківцях. Завданням Капітули є підтримувати діяльність осіб, організацій чи установ, які своєю діяльністю подають приклад зближення і порозуміння між нашими народами.

До складу Капітули входять 30 відомих діячів з України та Польщі. Серед них – американський політолог польського походження Збігнєв Бжезінський, глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар, філософ Мирослав Попович та журналіст Марек Цинкар. Символом поєднання є статуетка у формі двох квіток — волошки й маку, авторства професора Марії Гурецької. Квіти символізують український і польський народи. Як відомо волошка та мак ростуть поруч, і часто виростають з одного коріння.

Першими лауреатами нагороди стали в 2001 році ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук і професор Єжи Клочковський. У 2002 році нагороду "За значний внесок у розвиток польсько-українських відносин" отримали відомі історики й публіцисти Микола Рябчук і Яцек Куронь, а також українсько-польський батальйон, що виконував миротворчу місію у колишній югославській провінції Косово. У 2007 році було нагороджено колишнього Міністра закордонних справ РП Даніеля Ротфельда та академіка Національної академії наук України Ярослава Ісаєвича, лауреатами стали також редакційні колективи "Тигодніка Повшехного" з Кракова та "Критики" з Києва.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2020
Realizacja: SOLVEO