WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

Akademia adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką prawa i bezpieczeństwa. Zajęcia w ramach Akademii są bezpłatne i odbywają się w szkołach będących siedzibami Wydziałów Akademii. Wydziały zlokalizowane są w 9 miastach województwa podkarpackiego: Dębicy, Jaśle, Krośnie, Łańcucie, Jarosławiu, Przemyślu, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Rzeszowie.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i warsztatów. Podczas takich zajęć będziesz miał okazję spotkać się z kadrą naukowo–dydaktyczną WSPiA oraz praktykami prowadzącymi zajęcia w naszej Uczelni (m.in.: prokuratorami, sędziami, funkcjonariuszami policji, Straży Granicznej, Służby Celnej). Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, w wymiarze 3-4 godzin lekcyjnych, po zakończeniu obowiązkowych zajęć szkolnych.
Na zakończenie zajęć słuchacze Akademii otrzymają dyplomy, potwierdzające uczestnictwo w zajęciach. 
 
Akademia utworzona została przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Realizowana jest w ramach projektu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna przyszłość”. Akademia działa pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
 
Uroczysta inauguracja roku akademickiego połączona jest z organizowanym przez WSPiA Podkarpackim Młodzieżowym Świętem Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Święto odbywa się w marcu każdego roku w Kampusie WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14. Na Inaugurację roku oraz Święto Bezpieczeństwa słuchacze Akademii zostaną bezpłatnie dowiezieni autokarami.
 
W ramach zajęć będziesz mógł poznać wiele ciekawych i aktualnych zagadnień:
I. Zasady odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia.
II. Zagrożenia związane z użytkowaniem nowoczesnych technologii i elektronicznych narzędzi przekazywania informacji (m.in. Internet, telefonia komórkowa) oraz zasady bezpiecznego z nich korzystania.
III. Alkohol, narkotyki, dopalacze – penalizacja, skutki dla bezpieczeństwa.
IV. Techniki kryminalistyczne w walce z przestępczością – oględziny miejsca popełnienia przestępstwa, zabezpieczanie śladów kryminalistycznych przy wykorzystaniu wyposażenia Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA.
V. Zajęcia praktyczne w laboratorium kryminalistycznym, strzelnicy elektronicznej, udział w symulowanej rozprawie sądowej, nauka podstaw sztuk walki i technik obezwładniania, konkurs sprawnościowy.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO