WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Jakie zajęcia proponujemy

Podczas spotkań wykładowcy WSPiA będą opowiadać Ci np. o prawnej, kryminologicznej i kryminalistycznej problematyce środków odurzających, narkotyków, środków zastępczych, czyli tzw. dopalaczy oraz substancji psychotropowych i alkoholu. Będziesz mógł poznać pojęcia, rodzaje, sposób działania i skutki zdrowotne tych substancji. Wytłumaczymy Ci także, co to jest uzależnienie i jaki ma wpływ na zachowanie młodych ludzi. Postaramy się opowiedzieć, jak środki odurzające wpływają na proces motywacyjny i jaka jest odpowiedzialność karna za ich posiadanie, udzielanie i wprowadzenie do obrotu. Poznasz także skalę zagrożenia – w szczególności w województwie podkarpackim i sposoby działania tzw. dilerów.

Kolejnym zagadnieniem, które będziemy chcieli przybliżyć słuchaczom Akademii jest cyberprzestępczość. W czasie zajęć przybliżymy Ci prawne aspekty korzystania z nowych technologii. Będziesz mógł poznać prawo w sieci, zagrożenia w sieci, sposób działania sprawców i typy ofiar w cyberprzestrzeni. Przedstawimy także rodzaje przestępstw w cyberprzestrzeni, techniczne metody i środki wykrywania przestępstw w cyberprzestrzeni. Dowiesz się także, jak identyfikuje się sprawców za pomocą numeru IP i IMEI oraz jak Policja identyfikuje miejsce popełnienia przestępstwa w Internecie. Powiemy Ci także, jakie są prawa i obowiązki pokrzywdzonego. Jednym z tematów będą również prawa autorskie.

Zajęcia w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa to także wiele warsztatów praktycznych. Dlatego podczas spotkań w Twojej szkole zaprezentujemy współczesne metody śledcze, m.in. pojęcie przestępstwa, podmiot odpowiedzialności karnej, metody i sposoby popełniania przestępstw. Dowiesz się także, jak wykrywa się przestępstwa. Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania, podczas których zobaczysz, jak zabezpiecza się ślady kryminalistyczne, jakie są rodzaje śladów kryminalistycznych. Pokażemy Ci także badania osób w celach dowodowych i w jaki sposób medycyna sądowa pomaga w wykrywaniu przestępstw. Poznasz również podstawy toksykologii sądowej.

Co bardzo ważne, zajęcia, o których przeczytałeś powyżej, będą prowadzone w oparciu o sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. W twojej szkole zaprezentujemy m.in. walizy śledcze, walizy do zabezpieczania śladów daktyloskopijnych oraz wariograf, czyli tzw. wykrywacz kłamstw. Jest to sprzęt, na którym na co dzień pracują np. technicy kryminalistyczni w polskiej Policji.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO