WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

KOMUNIKAT KAPITUŁY KONKURSU - LAUREACI KONKURSU

 

Chcesz wygrać bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej? Weź udział w II Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. W dwóch etapach wyłoni osoby z najlepszą wiedzą z zakresu problematyki bezpieczeństwa i prawa.

Wystarczy, że do 15 grudnia 2017 r. zgłosisz swój udział w konkursie, a następnie 10 stycznia 2018 r. w I etapie (szkolnym) zmierzysz się z przygotowanym przez nas testem. Wyniki I etapu ogłosimy 12 stycznia. Kolejny - II etap zostanie przeprowadzony 24 stycznia 2018 r. w siedzibie WSPiA w Rzeszowie.

Aby wygrać należy wykazać się wiedzą na temat szeroko pojmowanej problematyki bezpieczeństwa w tym m.in. zasad ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, systemu instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dobrze jeśli będziesz również znał podstawy prawne ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń, oraz posiadał podstawową wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Tematyka konkursu obejmuje także zagadnienia z obszaru podstaw ustroju RP, instytucji państwowych, instytucji Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych w odniesieniu do zadań zapewnienia bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś słuchaczem Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa to możesz być spokojny. Większość tematów omawiana była na organizowanych w Twojej szkole zajęciach.
 


Komunikaty Kapituły Konkursu

Harmonogram

Rekrutacja uczestników

Zagadnienia

Regulamin

Nagrody

Patronaty

Kontakt

Pliki do pobrania:

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2018
Realizacja: SOLVEO