WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

KOMUNIKATY KAPITUŁY
PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE:

- WYNIKI IV PODKARPACKIEGO KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE -

 

Chcesz wygrać bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej? Weź udział w IV Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół średnich z Podkarpacia. W dwóch etapach wyłoni osoby z najlepszą wiedzą z zakresu problematyki bezpieczeństwa i prawa.

 

Wystarczy, że do 28 lutego 2020 r. zgłosisz swój udział w Konkursie (szczegóły dotyczące rekrutacji do konkursu znajdziesz tutaj), a następnie 4 marca 2020 r. w I etapie (organizowanym w Twojej szkole) zmierzysz się z przygotowanym przez nas testem. Wyniki I etapu ogłosimy do 16 marca.

Kolejny - II etap zostanie przeprowadzony 1 kwietnia 2020 r. w siedzibie WSPiA w Rzeszowie.

 

Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twoja szkołą zgłosiła się już do organizacji I etapu zapytaj wychowawcę, pedagoga lub dyrekcję. Pamiętaj - I etap zorganizowany zostanie w Twojej szkole. Nie będziesz musiał nigdzie dojeżdżać!

Nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości uczestników I etapu z danej szkoły - możesz to być tylko Ty lub nawet cała Twoja szkoła ;-)

Nie ma żadnych opłat za udział w konkursie!

Jedynym warunkiem przeprowadzenia I etapu w Twojej szkole jest tylko zgłoszenie szkoły i uczestników do Konkursu!


Aby wygrać należy wykazać się wiedzą na temat szeroko pojmowanej problematyki bezpieczeństwa w tym m.in. zasad ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, systemu instytucji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dobrze jeśli będziesz również znał podstawy prawne ścigania i wykrywania przestępstw i wykroczeń, oraz posiadał podstawową wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Tematyka konkursu obejmuje także zagadnienia z obszaru podstaw ustroju RP, instytucji państwowych, instytucji Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych w odniesieniu do zadań zapewnienia bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś słuchaczem Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa to możesz być spokojny. Większość tematów omawiana była na organizowanych w Twojej szkole zajęciach.

 

Na najlepszych czekają bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, bezpłatne miejsce w mieszkaniach uczelnianych oraz nagrody rzeczowe.


Wręczenie nagród dla lauretaów Konkursu nastąpi 3 czerwca 2020 r. podczas Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 


Komunikaty Kapituły Konkursu

Harmonogram

Rekrutacja uczestników

Zagadnienia

Regulamin

Nagrody

Patronaty

Kontakt

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO