WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

I Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Organizowane przez WSPiA Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanowi „most współpracy” między młodzieżą zainteresowaną problematyką bezpieczeństwa wewnętrznego a przedstawicielami służb i instytucji tego sektora oraz pracownikami naukowymi i dydaktykami.

Pierwsza edycja zorganizowana w drugiej połowie 2012 roku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem młodzieży reprezentującej klasy o profilu „mundurowym” z całego woj. podkarpackiego oraz studentów. W Święcie, oprócz studentów, wzięło udział blisko 1000 uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych. Mieli oni doskonałą okazję do pogłębienia swoich zainteresowań, a także zweryfikowania oczekiwań co do swojej przyszłej edukacji czy pracy zawodowej w sektorze bezpieczeństwa wewnętrznego. Przy kilkunastu stanowiskach wystawienniczych młodzi ludzie mogli porozmawiać
z przedstawicielami służb oraz zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem (m.in.: uzbrojeniem, elementami wyposażenia indywidualnego, pojazdami) używanym na co dzień przez funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei, Żandarmerii Wojskowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

Uczestnicy Święta mogli m.in.: wziąć udział w zainscenizowanych czynnościach zabezpieczenia miejsca zdarzenia kryminalnego, wypróbować specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu profesjonalnego laboratorium kryminalistycznego WSPiA, poddać się badaniu na wariografie, przekonać się, do jakich zadań wykorzystuje się psy służbowe, jak wygląda praca patrolu konnego Policji, obejrzeć pokaz użycia sprzętu ratownictwa drogowego do uwolnienia ofiar wypadku komunikacyjnego z pojazdów oraz gaszenia płonących samochodów.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz wykorzystania robota pirotechnicznego do neutralizacji ładunku wybuchowego w wykonaniu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz pokaz eskorty VIP w sytuacji zagrożenia życia przygotowany przez firmę Wilk Tactical.

Kolejna edycja Święta zostanie zorganizowana wiosną 2015 roku.

 

Gościli u nas: 

Zobacz zdjęcia oraz film z I. Podkarpackiego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  

Dołącz do wydarzenia na Facebooku - kliknij tutaj


 

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2022
Realizacja: SOLVEO