WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Aktualności

„Dobra administracja” – podsumowanie projektu WSPiA

17.12.2014
Ponad 500 uczestników, 240 specjalistycznych szkoleń, studia podyplomowe dla prawie 100 samorządowców oraz 12 indywidualnych Kodeksów Dobrej Administracji, Raportów i wytycznych dla gmin. To tylko niektóre elementy zrealizowanego przez WSPiA unijnego projektu „Legalność, sprawność, dobra praktyka administracyjna warunkiem dobrego rządzenia”. Projekt podsumowany został w Krasiczynie podczas międzynarodowej konferencji naukowej nt. „Dobra administracja”.

„Dobra administracja” – Międzynarodowa Konferencja Naukowa

10.12.2014
Prawie 100 naukowców oraz przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego weźmie udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Dobra administracja”. Konferencja odbędzie się w dniach 11 i 12 grudnia 2014 w Krasiczynie. Konferencja jest częścią realizowanego przez WSPiA unijnego projektu „Legalność, sprawność, dobra praktyka administracyjna warunkiem dobrego rządzenia”.

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów dla samorządowców w WSPiA

30.10.2014
Około 80 osób – pracowników 12 urzędów gmin z Podkarpacia – odbierze w najbliższy wtorek 4 listopada 2014 r. dyplomy ukończenia specjalistycznych studiów podyplomowych. Studia zorganizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji dotyczyły Zarządzania Gminą oraz Procedur Gminnych. Była to część unijnego projektu "Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia".

II Edycja specjalistycznych studiów podyplomowych za nami

15.10.2014
"Procedury Gminne" to główny temat organizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji specjalistycznych studiów podyplomowych dla przedstawicieli podkarpackich samorządów. Była to II edycji takich studiów. Uczestniczyło w niej prawie 40 osób, głównie kadra zarządzająca z 12 gmin byłego województwa przemyskiego. Studia zakończyły się we wrześniu obronami prac dyplomowych.

Samorządowcy obronili pierwsze prace dyplomowe

18.06.2014
Prawie 30 osób, głównie kadra zarządzająca z 12 podkarpackich gmin obroniła w czerwcu pierwsze prace dyplomowe na specjalistycznych Studiach Podyplomowych w WSPiA. Studia „Menadżer Gminny” prowadzone były w ramach unijnego projektu "Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia". Była to pierwsze grupa samorządowców, która w tym roku ukończy takie studia w WSPiA.

Urzędnik też człowiek – dyskusja w Polskim Radiu Rzeszów

01.04.2014
Kodeks Dobrej Administracji przygotowany przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Prawa i Administracji był głównym tematem dyskusji w Polskim Radiu Rzeszów. Kodeks powstał w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego projektu „Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia”. Audycji „Między Nami” na temat Kodeksu można było wysłuchać w czwartek 20 marca 2014 r.

II Edycja specjalistycznych studiów dla samorządowców

26.03.2014
Prawie 40 osób, głównie kadra zarządzająca z 12 gmin byłego województwa przemyskiego, uczestniczy w II edycji specjalistycznych studiów podyplomowych. Tematem zajęć organizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji są "Procedury Gminne". Studia realizowane są w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego projektu "Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia".

Podkarpackie gminy będą rządzić lepiej

03.03.2014
Nowe standardy pracy urzędników i podniesienie jakości zarządzania w gminach to główne założenia przygotowanego przez WSPiA Kodeksu Dobrej Administracji. W piątek 28 lutego 2014 r. dokument otrzymało 12 podkarpackich gmin. Jest to pierwszy taki Kodeks obejmujący jednocześnie kilkanaście jednostek samorządowych.

Kodeks Dobrej Administracji dla podkarpackich Gmin

25.02.2014
12 podkarpackich gmin w najbliższy piątek 28 lutego 2014 r. otrzyma przygotowany przez WSPiA Kodeks Dobrej Administracji. Będzie to pierwszy Kodeks obejmujący jednocześnie kilkanaście jednostek samorządowych. Dokument ma na celu podniesienie jakości zarządzania w gminach. Kodeks Dobrej Administracji stworzony został w ramach prowadzonego przez WSPiA unijnego projektu "Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia".

Specjalistyczne studia podyplomowe dla samorządowców

13.02.2014
„Menadżer Gminny”, to tytuł specjalistycznych studiów podyplomowych, które w tym roku akademickim realizuje Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Bezpłatnie uczestniczy w nich prawie 40 osób, głównie kadra zarządzająca z 12 podkarpackich gmin. Studia realizowane są w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego projektu "Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia".

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO