WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Strzelnica elektroniczna (dostępna dla studentów WSPiA wszystkich kierunków)

Strzelnica elektroniczna w WSPiA to specjalistyczny system pozwalający na prowadzenie szkolenia strzeleckiego na każdym poziomie zaawansowania.

Ze strzelnicy korzystają głównie studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”.

Strzelnica wyposażona jest w wierne repliki broni Glock 17 i Beretta Px4 Storm z symulatorem odrzutu, imitującym strzał z prawdziwej broni palnej. Trenażer w zależności od konfiguracji pozwala na prowadzenie treningu przy pomocy emiterów laserowych działających w zakresie światła niewidzialnego lub widzialnego. Dodatkowo w zestawie znalazło się wyposażenie do ćwiczeń z prawdziwą bronią palną.

Ćwiczenia treningowe wyświetlane są na ekranie przy użyciu projektora multimedialnego. W zależności od użytego oprogramowania zainstalowanego na komputerze sterującym przebiegiem ćwiczeń, może to być trening strzelecki (poprawiający celność - jak na prawdziwej strzelnicy, czas reakcji, orientację) lub interaktywna symulacja interwencji oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu użytych przez ćwiczącego.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów.

Strzelnica została zakupiona przez Uczelnię, aby jeszcze lepiej przygotować studentów do przyszłej pracy. Odbyty trening strzelecki zdecydowanie ułatwi im w przyszłości ubieganie się o etat w różnych służbach mundurowych, w których funkcjonariusze muszą być doskonale przygotowani do użycia broni palnej.

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2017
Realizacja: SOLVEO