WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Menu Języki

Strzelnica elektroniczna (dostępna dla studentów WSPiA wszystkich kierunków)

Strzelnica elektroniczna w WSPiA to specjalistyczny system pozwalający na prowadzenie szkolenia strzeleckiego dla naszych studentów na każdym poziomie zaawansowania. Strzelnica dostępna jest dla studentów wszystkich kierunków studiów w WSPiA. Korzystają z niej m.in. studenci kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”.

Strzelnicę wyposażyliśmy w wierne repliki broni Glock 17 i Beretta Px4 Storm z symulatorem odrzutu, imitującym strzał z prawdziwej broni palnej. Trenażer ten, w zależności od konfiguracji, pozwala na prowadzenie treningu przy pomocy emiterów laserowych działających w zakresie światła niewidzialnego lub widzialnego. Dodatkowo w zestawie przewidzieliśmy wyposażenie do ćwiczeń z prawdziwą bronią palną.

Ćwiczenia treningowe wyświetlane są na ekranie przy użyciu rzutnika multimedialnego. W zależności od użytego oprogramowania zainstalowanego na komputerze sterującym przebiegiem ćwiczeń, może to być trening strzelecki (poprawiający celność – jak na prawdziwej strzelnicy, czas reakcji, orientację) lub interaktywna symulacja interwencji oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu użytych przez ćwiczącego. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy.

Strzelnicę zakupiliśmy, aby jeszcze lepiej przygotować studentów do przyszłej pracy. Odbyty trening strzelecki zdecydowanie ułatwi im w przyszłości ubieganie się o etat w służbach mundurowych, w których funkcjonariusze muszą być doskonale przygotowani do użycia broni palnej.

Partnerzy WSPiA

Certyfikaty

Najważniejsze linki

Dane teleadresowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
ul. Cegielniana 14, 35-310 Rzeszów

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia uczelni.
Do góry Wersja klasyczna
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa © 2021
Realizacja: SOLVEO